E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet “British Airways”

Etiketim: “British Airways”

Greva e pilotëve të “British Airways” – Anulohen 1,700 fluturime. Sindikata...

Pilotët e British Airways kanë nisur një grevë dy-ditore të Hënën, duke pezulluar thuajse të gjithë fluturimet,  për shkak të një konflikti në lidhje...

Londër, 100 fluturime anulohen prej defektit në sistemin kompjuterik

Për shkak të problemit në sistemin kompjuterik të British Airways u anuluan 81 fluturime nga aeroporti Heathroë në Londër, dhe 10 fluturime në aeroportin...

“British Airways” pezullon fluturimet direkte në Iran

Kompania e fluturimeve ‘British Airways’ ka bërë të ditur se do t’i pezullojë fluturimet e drejtpërdrejta në kryeqytetin e Iranit, Teheran, sepse, sipas saj,...

25 pasagjerë u helmuan nga gazi toksik në aeroplanin e “British...

Të paktën 25 pasagjerë u dërguan në spital pasi aeroplani i kompanisë “British Airways” ka lëshuar alarm urgjence dhe është detyruar të bëjë ulje...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...