E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Britania e Madhe

Etiketim: Britania e Madhe

Britania e Madhe largohet nga BE-ja me 31 tetor

Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Evropian më 31 tetor, pavarësisht çfarë, tha zëdhënësi i kryeministrit britanik Boris Johnson. Zëdhënësi gjithashtu tha që...

Britania e Madhe mund të përballet me një “tronditje ekonomike”

Një dalje pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, do të rezultojë me një tronditje të menjëhershme për ekonominë e Britanisë së Madhe, ka paralajmëruar guvernatori...

Britania e Madhe ”po digjet” nga i nxehti, shënohet temperatura rekord

Prej disa ditësh Britania e Madhe është përfshirë nga një valë esktreme e të nxehtit. Bëhet e ditur se në Kopshtin Botanik të Kembrixhit është...

Britania e Madhe kёrcёnon Iranin

Nё grindjen mes dy vendeve shkaku janё dy anije. Fillimisht britanikёt bllokuan njё anije iraniane ҁisternё nё Gjibraltar. Irani menjёherё pas kёsaj konfiskoi njё...

Londra, pro çeljes së negociatave në qershor

Britania e Madhe thekson mbështetjen pro çeljes së negociatave të anëtarësimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Pavarësisht se nuk ka rol...

Zgjedhjet e BE në Britaninë e Madhe/ Procesi do të zhvillohet...

Britania e Madhe duhet të mbajë zgjedhjet evropiane pavarësisht shpresave nga qeveria se një marrëveshje për Brexit-in do të arrihej deri atëherë. Votimet do...

Ky është vendi që do të ndërmarrë hapin e madh në...

Britania e Madhe është gati të ndërmarrë një reformë të madhe në rregullat e qarkullimit rrugor, që do të parashikojë heqjen e bordurave të...

Britania e Madhe në kërkim të Bleona Matës

Sikundër dhe ishte paralajmëruar, kërkimet për Bleona Matën, vajzën nga Kukësi e zhdukur prej 9 vitesh kanë filluar intesivisht në Britaninë e Madhe pas...

Përcaktoni jetëgjatësinë tuaj në bazë të këtyre parametrave

Jetëgjatësia varet nga masat e trupit, gjatësia, pesha, dhe nga aktiviteti fizik që bëni – thotë një nga studimet e fundit të bëra nga...

Vuçiç dhe zyrtari britanik Moor bisedojnë për dialogun dhe tarifën

Britania e Madhe pavarësisht daljes së planifikuar nga BE-ja do të mbetet e përkushtuar për të ndihmuar dhe mbështetur rajonit e Ballkanit. Këtë e konfirmoi...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com