E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Britani

Etiketim: Britani

Pezullimi i parlamentit në Britani i paligjshëm

Vendimi i Boris Johnson për pezullimin e parlamentit britanik është i paligjshëm, ka vendosur Gjykata më e lartë civile e Skocisë. Një panel prej tre...

Rriten çmimet e shtëpive në Britani – Tregu i punës mban...

Çmimet e shtëpive në Mbretërinë e Bashkuar janë rritur lehtë gjatë Gushtit, tregojnë të dhënat më të fundit. Sipas shifrave, rritja fiksohet në vetëm...

“Zoti shqiptar i drogës në Britani do paguajë vetëm 14 mijë...

Një shqiptar, i konsideruar “Zot i drogës”, i quajtur Erald Mema, i cili u kap me sasi të madhe kokaine, do të paguajë pranë...

Britani, deputetët do të kërkojnë shtyrjen e Brexit përtej 31 janarit...

Eurodeputetët kundërshtarë me planet e Brexit të Boris Johnson do të kërkojnë të miratojnë një ligj që do të detyrojë kryeministrin britanik të shtyjë...

Italia e Britania, binjakët e tmerrshëm të Europës

Për shumicën e kohës, që nga viti 1945, politika dhe qeveritë e Britanisë dhe Italisë janë dukur si dy pole të kundërta. Të dyja...

Boris Johnson “çështja e vogël” me Brexitin

Në Berlin kryeministri britanik, Boris Johnson refuzohet. Kancelarja Merkel nuk do të rinegociojë Brexit-in. Ai këtë me sa duket e di, e përdor një...

Britani/ Mocion mosbesimi për të rrëzuar kryeministrin e ri

Kreu i Partisë Laburiste britanike, Jeremy Corbyn kërkon të rrëzojë me votë mosbesimi kryeministrin aktual britanik, Boris Johnson, për të penguar kështu në minutën...

Burgu ku ia “vlen” të vuash dënimin (Foto)

Të dënuarit do të kenë telefonat dhe kompjuterët e tyre në burgun më të ri e më të madh që pritet të hapet në...

”Daily Telegraph”: Shqiptarët përdorin facebook-un për aktivitete kriminale

Pas lajmit të djeshëm se shqiptarët kanë mbushur burgjet në Britaninë e Madhe, sot një tjetër medie shkruan për këtë komunitet, ndaj të cilit...

Brexit pa marrëveshje, kërcënim serioz për prodhimin e makinave në Britani

Organizata përgjegjëse për industrinë e makinave në Britani ka paralajmëruar kryeministrin britanik, Boris Johnson se largimi pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian përbën rrezik serioz për...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com