Ballina Etiketimet Brexit

Etiketim: Brexit

Kërkohet referendum i ri për BREXIT

Qindra-mijëra britanikë u bashkuan sot në një marshim për një referendum të dytë mbi Brexit-in. Grupi, i mbështetur nga deputetë pro BE-së, të partive kryesore...

Ujdia e re për Brexit, Johnson bëhet gati për betejën në...

Pas mbështetjes së siguruar nga Bashkimi Europian për siglimin e një ujdie të re për Brexit, kryeministri Boris Johnson bëhet gati për betejën më...

Partia Unioniste në Irlandën e Veriut kundërshton marrëveshjen e Brexit

Një samit kyç i drejtuesve të BE fillon të enjten në Bruksel me marrëveshjen për një marrëveshje të rishikuar të Brexitit – me dy...

Orët finale të Brexit

Na ndajnë vetëm disa orë nga vendimi për Brexit. Zyrtarët e BE dhe të Britanisë kanë rifilluar bisedimet e Brexit me shpresën që të arrijnë...

Marrëveshje e re për Brexit? Britania dhe BE nisin bisedimet në...

Britania e Madhe dhe Bashkimi Europian ende nuk kanë mund të realizojnë një marrëveshje për ndarjen mes tyre. Ndërkohë, pas dështimeve të draft-marrëveshjeve të...

BE: Marrëveshja Brexit, e mundur

Brukseli dhe Londra kanë afruar qëndrimet dhe tani janë optimiste se mund të arrijnë një marrëveshje të pranuar divorci më 31 tetor. Dyshimet ekzistojnë...

Bisedimet për Brexit “po nxehen” – Por kontinenti është lodhur duke...

Bisedimet për divorcin e Mbretërisë së Bashkuar nga BE janë intensifikuar gjatë fundjavës, pasi zyrtarët në Bruksel kishin mosmarrëveshje për një kompromis të mundshëm....

Kufiri që ndan kishën e fshatit nga varrezat, rëndësia jetike e...

Vija gjarpëruese që ndan ishullin e Irlandës është një prej arsyeve kryesore pse largimi i Britanisë nga Bashkimi Europian ka qenë kaq i tensionuar....

BE: Brexit njësoj si ngjitja në mal, duhet durim

Bashkimi Europian i ka krahasuar bisedimet me palën britanike për Brexit si një "ngjitje në mal", por vlerëson se ditët e fundit janë hedhur...

“E pamundur arritja e një marrëveshje të re për Brexit”

“Një marrëveshje e re për Brexit është e pamundur”, kështu është shprehur kancelaria gjermane Angela Merkel gjatë një telefonate mes kryeministrit të Britanisë së Madhe,...

EDITORIAL

Presidenti francez Macron shpëtoi Ramën, ndërsa Rilindja e masakron

-Si nuk i vjen turp Rilindjes dhe PS-së që janë turr me sulme dhe fyerje ndaj presidentit...

FORUM

Pse nuk protestojmë kur humbet Shqipëria por kur na thërret partia?

Nga Kreshnik Spahiu                                    Sot Opozita shqiptare duhet të ishte në shesh, Sot nacionalistët shqiptar duhet të ishin para...

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com