E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Braziliani

Etiketim: braziliani

Humbi djalin duke luajtur futboll, Cafu: Vazhdoj të qaj çdo ditë!

Ish-futbollisti i njohur Cafu ka rrëfyer për herë të parë momentin e tij më të vështirë në jetë, teksa humbi djalin e tij në...

Neymar? Tifozët janë si e dashura, grindesh por më pas e...

Neymar është rikthyer vendimtar për PSG-në, pasi në 4 ndeshjet e luajtura, 3 janë të fituara me rezultatin 1-0 me golin e vetëm të...

Neymar: Nuk jam perfekt, dua të jem më i miri në...

Neymar ka dhënë një intervistë të gjatë për gazetën britanike “Mirror”, duke prekur tema të ndryshme rreth jetës dhe karrierës së tij.   “Dëmtimi është momenti...

Neymar: Të gjithë e dinë që doja të largohesha, por tani…

Braziliani Neymar më në fund paraqitet para mediave dhe tregon versionin e tij të ngjarjeve sa i përket lamtumirës që kishte planifikuar nga PSG. Futbollisti,...

Mbledhja urgjente te Barcelona, zyrtarizohet oferta për Neymarin

Neymar është gjithnjë e më pranë rikthimit te skuadra e Barcelonës. Sipas asaj që raporton RAC1 (Radio Catalunya), klubi blaugrana është gati për të...

10 lojtarët me rënien më të madhe në sezonin e fundit

Vlerat e futbollistëve në vitet e fundit në merkato janë rritur shumë, por ka edhe raste përjashtuese, kur ndodh edhe e kundërta. Disa nga...

Refuzoi testin e alkoolit, Marcelo i hiqet patenta në Brazil

Mbrojtësi i Realit të Madridit, Marcelo nuk po kalon momente të mira as jashtë fushave të lojës. Të hënën në mbrëmje 31-vjeçari po udhëtonte...

Neymar më pranë Barcelonës, PSG gati të pranojë super ofertën

PSG është gati për të lënë të lirë Neymarin gjatë kësaj vere, por kërkon një ofertë sa më të lartë, e cila të arrijë...

Neymar ëndërron rikthimin te Barcelona, bën gati një gjest të madh

Po bëhet gjithçka gati për t’u rikthyer te Barcelona. Historia e dashurisë mes Neymar dhe PSG është e destinuar për të marrë fund gjatë...

Barcelona tjetër ofertë për Neymarin, 100 milionë euro dhe …

Barcelona dhe PSG tashmë po negociojnë transferimin e Neymar. Të dy klubet janë në bisedime për të gjetur formulën e duhur me idenë e...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...