Ballina Etiketimet Brazilian

Etiketim: brazilian

Zjarret në Amazonë/ Presidenti brazilian akuza mediave

Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, sulmoi mediat gjatë një fjalimi që mbajti në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, duke i quajtur “gënjeshtra” raportimet...

Thiago Silva: Falë Zotit Neymar qëndroi te PSG-ja

Thiago Silva është me siguri futbollisti më i lumtur për qëndrimin e Neymarit në Francë. “nëse do të ishte larguar, do të ishte një...

Nuk pëson gol nga 4 maji, Alisson është një “mur” i...

Një mur. Nuk ka tjetër mënyrë për të përshkruar Alisson Becker, portieri që gjatë këtij sezoni ka shkëlqyer si me Liverpoolin dhe Brazilin. Në...

Mbrojtësi brazilian zbulon gjithçka: Në verë vishem bardhezi

Talenti brazilian, Wesley ka konfirmuar firmën me Juventusin. 19 vjeçari nuk është fshehur aspak, teksa përmes një postimi në rrjetin social "Instagram", ka shpërndarë...

Çmenduri tek Barça/ Blerja e bujshme shumë pranë largimit, Inter kërkon...

Ishte lojtari më i përfolur gjatë merkatos së verës pasi futi në sherr Romën dhe Barcelonën. Sulmuesi brazilian Malcom fillimisht kishte pranuar transferimin tek klubi...

Nga Spanja: Alison i ka dhënë fjalën Real Madridit

Porieri i Romës, Alison Beker sezonin e ardhshëm pritet që të luajë me skuadrën e Realit të Madrit. Gazeta spanjolle “Marca” shkruan se madrilenët...

Ish-portieri i Torinos: Dugllas Kosta më kujton Salah

Ish-portieri i Torinos, Luka Markexhani, e ka krahasuar yllin e Juventusit, Dugllas Kosta me Mohamed Salah. Ai beson se braziliani ka shumë kualitet ashtu...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...