E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet Boterori

Etiketim: boterori

Lajm tronditës 1 ditë para Botërorit, lirohen 104 huliganë të dënuar...

Mbi 100 huliganë të rrezikshëm mund të ndjekin nga pranë Botërorin në Rusi, pasi u ka përfunduar dënimi. Lajmi i bujshëm jepet nga “The...

Fytyra e re e ekipit Spanjoll, ja kujt i besohet ekipi

Federata Spanjolle e Futbollit menjëherë pas shkarkimit të trajnerit Lopetegui, ka vendosur në krye të kombëtares një legjendë të futbollit iberik. Spanjollët do të ketë...

Rusia: Organizatorja më e dobët e një Botërori e të gjitha...

Me ndeshjen e parë Rusi-Arabi Saudite jepet sinjali për fillimin e Kampionatit Botëror të Futbollit. Shpresat e tifozëve dhe të kryetarit të shtetit, Putin...

”Rusi 2018”, organizatorja më e dobët e një Botërori e të...

Qëllimi është i qartë. "Ne duhet të jemi organizatorë të fortë të kampionatit", deklaroi para pak ditësh Stanislaw Tschertschessow, trajneri i kombëtares ruse. "Ne...

“Do të këmbeja disa prej trofeve që kam fituar me Realin,...

Kush mendon se Kupa e Botës e ka humbur rëndësinë në vitet e fundit, e ka gabim. Luka Modriç do të ishte i gatshëm...

Carlo Ancelotti ”gjen” fituesin e Botërorit ”Rusi 2018”

Carlo Ancelotti, një prej trajnerëve më të suksesshëm në Europë, e jo vetëm, e padyshim që parashikimet e tij për skuadrat kanë vlerë. Brazili është...

Prag Botërori, tifozi e tepron me prezantuesin televiziv

Ethet e futbollit e kanë kapluar Rusinë përpara Kupës së Botës dhe duket se një tifoz në Kazan e kapërceu emisionin e tij dhe...

Spanja në ankth para Botërorit, largohet i dëmtuar nga stërvitja mbrojtësi...

Lajme jo të mira raportohen sot për Spanjën 4 ditë para se të luajë ndeshjen e parë në Botëror, të premten kundër Portugalisë. Gerard Pique,...

Prag Botërori, FIFA publikon favoritët të cilët mund të ngrenë trofeun...

Me Botërorin i cili po ‘troket’ pasi duhen edhe vetëm 3 ditë, FIFA në sajtin e saj ka publikuar një artikull me favoritët të...

Skuadra që kurrë nuk mungoi në Botëror është…

Në Rusi pas 3 ditësh do të nisë edicioni i 21 i Kampionatit Botëror të Futbollit, dhe nëse ka një skuadër që nuk ka...

EDITORIAL

Ça del te filxhani i kryeministrit pas BILD?!

Sot gazeta më e madhe në Europë, gjermania BILD, publikoi përgjime të reja. Para disa ditëve ajo...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...