E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Boteror

Etiketim: boteror

Zbulohet datat e turneut botëror të Rita Orës

Rita Ora do mbajë turneun e saj muzikor 'Phoenix' për promovimin e albumit të saj. Dhe këngëtarja me origjinë shqiptare ka zbuluar datat e turneut...

10 arsyet që shpjegojnë “Apokalipsin” e Gjermanisë në Botëror

Duket si një mallkim. Pas fitores së Botërorit, kampionët e kanë të pamundur për ta rigjetur vetveten katër vite më pas, në turneun e...

Thirrja në Argjentinë: Messi të (ri) largohet nga kombëtarja

Humbja 3-0 e Argjentinës ndaj Kroacisë ishte një dështim edhe për yllin e kësaj skuadre, Leo Messin. Kritikat në Argjentinë janë të ashpra dhe...

Me sytë nga Rusia, sot nis spektakli i futbollit

Nis sot Botërori ''Rusi 2018'', ku ndeshja hapëse do të jetë mes vendit organizator dhe Arabisë Saudite. Takimi do të nisë në orën 17:00, ndërsa...

Botërori i futbollit nën rrezikun e manipulimit nga kompanitë e basteve

Në shumë kampionate europiane, e jo vetëm, ka patur manipulime të ndeshjeve në raport me interesat e kompanive të basteve. Ekipe të mëdha janë...

FOTO/ Femrat që do ta zbukurojnë Botërorin 2018 në Rusi

Kanë mbetur edhe pak ditë nga starti i Kupës së Botës dhe është koha që t’i hedhim një sy se cilat do të jenë...

Botërori 2018, Franca drejt Rusisë me shumë “pikëpyetje”

Me afrimin e Kupës së Botës, diskutimi më i zakonshëm është ai që ka të bëjë me parashikimet. Kush do ta fitojë Botërorin? Për...

Në mungesë të Holandës, presidenti zgjedh shqiptarët në Botëror

Presidenti Ilir Meta është një tifoz i përhershëm i Holandës, por në këtë botëror kreu i shtetit shqiptar do të bëjë tifo për Zvicrën. Duke...

Risitë në “Rusi 2018” nuk kanë të ndalur, ja kush do...

Edhe tifozët do të mund të shikojnë rastin në sistemin VAR. Rastet e diskutueshme në ndeshjet e Kupës së Botës në Rusi do të transmetohen...

Bomba me dron në Botëror, ISIS kërcënon tifozët e Anglisë

Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Britanisë së Madhe kanë vënë disi në pikëpyetje pjesëmarrjen e Anglisë në Boëtror, por ndërkohë sipas raportimeve, ky pritet të...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Atdheu të vret për dy gisht arë e për dy gisht fytyrë

Atdheu që s’më pret Nga Helena Halilaj, pedagoge Sot ditët e Shqipërisë janë të vështira për tu shkruar me...

Burgosja e Suelës, siç talebanët burgosin gazetarët amerikanë

Nga Miranda Haxhia E dashur Suela Musta, Sa gabim e kanë kolegët e dashamirët që emrin tënd e lidhin kaq...