E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Bosnja

Etiketim: Bosnja

10 vende të rralla që shumë turistë nuk i njohin

Shumë vende të bukura në botë nuk janë destinacione të njohura për turistët. “Bright Side” tregon 10 vende sekrete të planetit tonë, për të...

Në Traditat Osmane? Pse myslimanët në Serbi dhe Bosnje e përshëndesin...

Deklarata e fitores  së liderit turk  Rexhep Tajip Erdogan në referendumin kushtetues të së dielës për të zgjeruar autoritetin e tij presidencial është përshëndetur...

Rusia i kthen Bosnjës borxhin sovjetik

Bosnja tha se Rusia ka rënë dakord që t'i shlyejë asaj borxhin e kohës sovjetike, në vlerë prej 125.2 milionë dollarësh. Ministria e Financave e...

Pse Kosova ka dilema të hyjë në tregun e përbashkët të...

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, kanë inkurajuar vendet e Ballkanit Perëndimor që të krijojnë një treg të përbashkët. Ky treg, sipas tyre, do...

Joe Biden: Në Bosnjë e Hercegovinë ka pasur gjenocid të planifikuar,...

Ish-presidenti i SHBA –së Joe Biden ka folur në përvjetorin e Këshillit këshillëdhënës të Bosnjë e Hercegovinës në Washington. Ky Këshill ia ka dhënë Bidenit...

Gjenocidi kërcënon të shndërrohet në një nga krizat më të mëdha...

Politikanët në Republikën Srpska po debatojnë në lidhje me përgjigjen e tyre ndaj apelit të Sarajevës për çështjen e gjenocidit kundër Serbisë, i cili...

Ekspertët: ISIS do të ‘pushtojë’ trevat Shqiptare

Ekspertët e terrorit kanë pohuar se një komb europian qendror mund të përdoret si një qendër për terroristët e ISIS në të ardhmen. Referuar një...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...