E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Bosnja

Etiketim: Bosnja

Pas taksës së Kosovës, edhe Bosnja ndëshkim “të rëndë Serbisë

Rastet e gripit afrikan të derrave janë bërë shkas që Bosnjë-Hercegovina të ndalë importet e mishit të derrit dhe nënprodukteve të tij nga fqinjët...

Bosnja dhe Serbia kërcënojnë me kundërmasa ndaj Kosovës

Serbia dhe Bosnja paralajmërojnë Prishtinën zyrtare se nëse nuk heq tarifat për mallrat nga këto dy vende deri më 1 korrik, kur mbahet takimi...

Berisha në Kuvend: Bosnja mori nga Shqipëria e Kroacia barut e...

Ish-Kryeministri Sali Berisha deklaroi nga Parlamenti se, gjatë luftës në Bosnje, Bosnja ka marrë nga Shqipëria barut dhe gjyle kundër serbëve. Deklarata e Berishës...

Dy kamionë nga Serbia e Bosnja hynë në Kosovë, paguan taksën...

Nesër bëhen një javë nga vendimi i Qeverise se Kosovës, e cila vendosi ta rrisë në 100% taksën ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës....

100% taksë ndaj produkteve, Bosnja: Kjo është arsyeja pse Kosova mori...

Ministri i Punëve të Jashtme të Bosnje dhe Hercegovinës, Igor Crnadak, vendimin e sotëm të Qeverisë së Republikës së Kosovës për rritje të taksës...

Refugjatët bllokojnë kufirin mes Bosnjës dhe Kroacisë

Kalimi kufitar midis Bosnjës dhe Kroacisë u mbyll pasi  qindra emigrantë dhe refugjatët që u përpoqën të hynin në vendin e BE bllokuan rrugën...

Revansh i ri Ballkanik i Rusisë nga Bosnja

Nga Shaban Murati - Një arsye shumë e fortë duhet ta ketë shtyrë ministrin e jashtëm rus, Sergej Lavrov, të ndërmarrë në 21 shtator...

The Economist: Ndryshimi i kufijve në Ballkan, hapja e dyerve të...

The Economist* Dhjetë vite më parë Kosova shpalli pavarësinë nga Serbia. Shqiptarët, të cilët përbëjnë shumicën e popullsisë, janë ata të cilët po festojnë. Por...

Pas Shqipërisë, Bosnja u mbyll dyert refugjatëve: Nuk e kemi në...

Ministri boshnjak për Sigurinë, Dragan Mektiç deklaroi se vendi i tij nuk do të ishte një strehë për migrantët dhe refugjatët dhe se nuk...

Strategjia e re e BE për Ballkanin

Strategjia e re e zgjerimit të Komisionit për Ballkanin është ambicioze, por ka keqkuptime thelbësore të natyrës serioze të sfidave të demokracisë në rajon. Muajin...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com