E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Bora

Etiketim: Bora

Reshjet e borës, Veliaj apel qytetarëve: Tregoni kujdes në lëvizje; Mbi...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm pas rënies së borës në Tiranë.  Në mesazhin...

Bora – Qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës do të bëhet me zinxhirë

Si pasojë e reshjeve të dëborës në Tiranë dhe në Durrës, policia rrugore ka njoftuar se qarkullimi në autostradë do të bëhet me zinxhirë. Policia...

Bora sjell shpresë në Stamboll: “Një moment, ku trishtimi harrohet” (FOTO)

"Vjen një moment, kur ju mund të harroni trishtim dhe frikën",- thotë Cenk Capan, një 37 vjeç, pronar i një restoranti në Stamboll. Viti i ri...

E pabesueshme: Në qytetin shqiptar zbret ujku!

Përveç të ftohtit ky dimër po sjell plotë të papritura. Teksa në Shqipëri kanë ngrirë edhe lumenj, ngjarje më të çuditshme ndodhin në Kosovë. Portali Malishevapress...

Të dhënat zyrtare: Kjo është situata aktuale nga bora dhe ngricat...

Drejtoria e Emergjencave Civile ka njoftuar rreth situatës së fundit në Shqipëri, kjo për shkak të motit të keq në vend. Temperaturat nën zero dhe...

Prençi: Kompanive që s’pastrojnë rrugët t’u hiqet licenca apo tenderi

Kreu i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi, apeloi Autoritetin Rrugor Shqiptar të marrë masa për firmat e mirëmbajtjes që nuk përmbushin detyrimet për mirëmbajtjen e...

Moti i keq, Tahiri inspekton tunelin e Kalimashit (VIDEO)

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka inspektuar pasditen e sotme situatën e krijuar si pasojë e motit të keq në tunelin e Kalimashit. Ministri konfirmon...

FOTOLAJM/Nis dëbora në vend

Reshjet e dëborës kanë zbritur gjatë natës në disa rajone të vendit dhe ka vështirësuar qarkullimin në disa akse. Në Shkodër, akset ku sasia...

Ulen temperaturat dhe nisin reshjet e borës. Ja rrugët problematike në...

Reshjet e para të dëborës kanë nisur në veri të vendit në orët e mbrëmjes të së martës. Reshje me intensitet të lartë u regjistruan...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...