Ballina Etiketimet Bora

Etiketim: Bora

Kujdes nga bora, kjo është gjendja në rrugët e Shqipërisë

Reshjet e dëborës kanë zbritur deri në Shkodër, Lezhë dhe Elbasan. Gjatë natës ka rënë dëborë edhe në Tiranë, por pas një ore gjithçka...

Bora zbardh Shqipërinë, bllokohen disa fshatra

Ashtu sikundër pritej reshjet e dëborës kanë prekur edhe kryeqytetin gjatë natës, ndonëse me intensitet të dobët. Flokët e parë të dëborës në Tiranë...

10 viktima nga bora dhe i ftohti

Bora e acari siberian kanë sjellë viktima e kaos nëpër Europë. 7 persona humbën jetën nga orteqet në rajonet gjermane, franceze e italiane të...

Fshatrat e Bulqizës në izolim nga bora, banorët apelojnë për hapjen...

Reshjet e dëborës kanë bllokuar disa fshatra në Bulqizë. Banorët thonë se iu duhet që disa rrugë ti përshkojnë në këmbë, pasi lëvizja me...

Bora dhe ngricat, bllokon fshatrat në Krujë dhe Dibër

Situata problematike nga reshjet e borës dhe ngricat, vijon në disa qarqe të vendit nga veriu në jug. Në Kukës, Dibër, Bulqizë, por edhe...

Shtrëngoni xhupat, çfarë do të ndodhë në vijim me motin

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit, që nga pasditja e sotme dhe të paktën për 5 ditë më radhë e gjithë Shqipëria do...

Bora zbardh Sarandën, kalanë e Lëkursit, bie dhe në Ksamil e...

Pas dy vitesh Saranda zbardhet sërish. Kalaja e Lëkurësit dhe Manastiri i 40 Shenjtorëve kanë qenë totalisht të mbuluar nga bora, kurse qyteti u...

Bora, Thethi vijon i bllokuar prej dy javësh, banori denoncon: Jemi...

Zona e Thethit vijon që të jetë e bllokuar prej dy javësh nga dëbora, ndërsa autoritetet deri tani nuk kanë ndërhyrë për të hapur...

FOTOT që do t’ju bëjnë të dashuroni borën dhe skitë

Dy prej fotografëve më të mirë të aktiviteteve sportive në dëborë, suedezët Oskar Enander dhe Mattias Fredriksson, sjellin për CNN një set fotografish nga...

Bora zbardh disa zona të Shqipërisë

Reshjet e borës kanë përfshirë disa zona në veri të vendit. Bora ka arritur trashësinë 8 cm, duke zbardhur qytetin e Kukësit dhe fshatrat....

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...

Gjekmarkaj: Tri lajme të këqija pas tërmetit

Nga Agron Gjekmarkaj Para se të ndodhte kjo fatkeqësi natyrore, që mori shumë jetë njerëzish, duke lënë pas...