Ballina Etiketimet Bora

Etiketim: Bora

Panda shijon borën e parë të sezonit

Panda është një kafshë e veçantë dhe e rrallë e Kinës, e quajtur ndryshe edhe “ambasadorja e miqësisë" e Kinës. Një prej këtyre kafshëve,...

Del videoja, e pazakontë në Australi, shikoni çfarë dëbore!

Një mot i pazakontë ka përfshirë botën, të ndarë në dy ekstreme. Teksa e gjithë Evropa, përfshirë dhe Shqipërinë, po kalojnë një valë të...

Bora mbulon zonat malore, probleme në qarkun e Dibrës

Muaji Maj ka filluar me temperatura të ulëta të shoqëruara me reshje të dendura shiu. Ndërsa në zonat malore, vendin e shiut e kanë...

Bora mbulon disa qarqe, nis edhe në Tiranë. Puka pa energji

Ashtu siç një ditë më parë sinoptikanët paralajmëruan, e shtuna ka gdhirë e bardhë në shumë qarqe të Shqipërisë. Mësohet se reshje të shumta dëbore...

Izolimi i gjatë nga bora “sëmur” fëmijët në Dibër

Shumë fëmijë në zonat malore të qarkut të Dibrës po përballen me komplikacione të vizorave të stinës pasi bllokimi i rrugëve nga dëbora u...

Bora në Dukagjin, 30 familje të bllokuara prej tre ditësh

Prej tre ditësh në Dukagjin vijojnë që të jenë të bllokuara 30 familje si pasojë e reshjeve të dëborës që kanë rënë në javën...

Shi në të gjithë vendin, bora bllokon disa zona

Ditën e sotme sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit priten reshje të dobëta shiu në shumicën e qarqeve, përjashtuar qarqet Vlorë dhe...

Shehu: Moti i keq po nxjerr në pah problemet e qeverisjes

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka akuzuar qeverinë se nuk po i përgjigjet si duhet kushteve të këqija atmosferike për t’ia ardhur në...

Dramatike në Dibër, bora izolon 14 familje, rëndë një 50-vjeçar

Situatë dramatikë në Dibër. 14 familje janë të izoluara totalisht nga dëbora në fshatin Zall Dardhë. Njoftohet se një banor i fshatit ka nevojë për...

Nëntë familje në Kalanë e Dodës kërkojnë ndihmë, janë bllokuar nga...

Nëntë familje nga fshati Shulla në Kalanë e Dodës në Dibër kërkojnë ndihmë për hapjen e rrugës, pasi janë bllokuar nga bora. Sipas banorëve pushteti...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com