E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Bombe

Etiketim: bombe

Alarm për bombë pranë kolegjit

Një alarm për bombë pranë një kolegji në Britani vuri në lëvizje autoritetet e policisë. Nga hetimet paraprake policia deklaroi se një çantë e lënë...

Alarm për bombë në qendër të Tiranës, çantë e dyshimtë te...

Alarm për bombë tek bulevardi "Zogu i Parë" në Tiranë. Mësohet se një çantë e dyshimtë ka vënë në lëvizje policinë. Kjo e fundit ndodhet...

Shpërthimi i makinës–bombë vret tetë civilë në Siri, plagos 20 të...

Shpërthimi i një makinë-bombe ka vrarë të paktën tetë civilë në veri të Sirisë, ndërkaq 20 të tjerë janë plagosur, tha Ministria e Mbrojtjes...

Detajet/ Alarmi për bombë në makinën e gjyqtarit, telefonata erdhi nga...

Prej mëngjesit të sotëm në qytetin e Korçës është dhënë alarm për bombë në makinën e një gjyqtari të gjykatës së Korçës. Dyshohet që alarmi...

Bombë autobuzit/ Vdesin 10 persona, mes tyre një fëmijë, plagosen 27...

Dhjetë të vdekur dhe 27 të plagosur është bilanci i shpërthimit të një bombe, që ishte vënë në autobusin ku po transportoheshin disa shërbime...

FOTO/ Ngjarje e rëndë në Kampionatin Botëror të Notit, dy të...

Në Korenë e Jugut po zhvillohet Kampionati Botërorë i Notit. Një grupë atletësh të Vaterpolit po festonin në një club nate në Korenë e Jugut. Por...

Alarm për bombë në Serbi: Evakuohet avioni Lufthansa i linjës Beograd-Frankfurt

U evakuuan këtë mëngjes në aeroportin e Beogradit, rreth 130 pasagjerë dhe 5 anëtarë të ekuipazhit, nga avioni Lufthansa që nisej për në Frankfurt,...

Qipro/ Kërcënim me bombë në aeroplanin e një kompanie zvicerane

Një aeroplan i kompanisë zvicerane të fluturimeve Edelweis që duhej të ngrihej në mesditën e të shtunës nga një aeroport i Qipros, nuk u...

Sulmi me bombë në Lion, hetuesit nuk identifikojnë agresorin

Një ditë më parë, Lioni i Francës u trondit nga shpërthimi i një bombe, që shkaktoi 13 të plagosur. Mes të plagosurve ishte edhe...

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...