E hënë, Nentor 11, 2019
Ballina Etiketimet Bojkot

Etiketim: Bojkot

Kryeministri: Burg për opozitën. PD: Edi Rama, një kufomë politike që...

Në një ndër fjalimet më të gjata në Kuvend, kryeministri Edi Rama ka shprehur vendosmërinë e PS dhe qeverisë që drejton për të hyrë...

VIDEO/ Studentët e Juridikut në kor: Bojkot

Vijon protesta e studenteve në të gjithë Shqipërinë, auditoret janë bosh dhe bojkoti i mësimit vazhdon. Protestës së studentëve i janë bashkuar edhe padagogë nga...

Studentët brohorasin: Shqipëria e shqiptarëve, të ikin tradhëtarët!

Protesta studentore vazhdon në të gjithë Shqipërinë. Studentët me thirrje thumbuese vazhdojnë të bojkotojnë mësimin dhe me këtë veprim janë shumica e tyre. "Shqipëria...

Berisha nxjerr mesazhin: Studentët votojnë masivisht për bojkot

Mbi 60 % e studentëve të fakultetit të urbanistikës dhe arkitekturës kanë votuar pro vazhdimit të bojkotit të mësimit, si pjesë e protestës së...

Tjetër fakultet nis bojkotin, 600 studentë votojnë pro

Një tjetër fakultet ka vendosur të solidarizohet me studentët e ngujuar dhe që kanë vendosur të bojkotojnë procesin mësimor. Mësohet se nga sot pritet...

Refuzojnë ngrohjen me gaz, nxënësit bojkotojnë mësimin

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka nxjerrë në pah problematika infrastrukturore në shumë shkolla të vendit, sidomos mungesën e sistemit të ngrohjes. Një problem i...

Vazhdon protesta/ Studentët: Bojkot auditoreve deri në rrëzimin e ligjit të...

Ndërkohë që Kryeministri Edi Rama ka shkuar të dialogojë me studentët e Universitetit të Vlorës, përpara godinës së qeverisë janë mbledhur mijëra studentë me...

Basha u komunikon vendimin aleatëve: Opozita kthehet në parlament

Pas shumë kohësh bojkot, apo marrëdhënie të kushtëzuar me parlamentin,  sikundër e kane konsideruar, opozita do të marrë pjesë në parlament në dy seancat...

PD thyen bojkotin, opozitarët në orën 12:00 në Këshillin e Legjislacionit

Deputetët e opozitës në orën 12:00 të ditës së sotme do të marrin pjesë në Këshillin e Legjislacionit duke nisur kështu thyerjen e bojkotit. Në...

“Krimi”/ Pas Shkodrës, opozita mbledhje nesër në Elbasan, bojkoton sërish Kuvendin

Opozita do bojkotojë edhe nesër punimet e Kuvendit. Burime pranë selisë blu thanë për "KJ" se grupi parlamentar i PD, LSI-së dhe partive të...

EDITORIAL

Spartak Ngjela: SHBA do e flakin Ramën si leckë, u rreshtua me pro serbët kundër Kosovës

Avokati Spartak Ngjela ka kritikuar ashpër qëndrimin e kryeministrit Edi Rama për izolimin e Kosovës nga marrëveshjet...

FORUM

Rama nuk heq dorë nga censura e mediave. Nesër nis diskutimi i ligjeve të kritikuara

Kuvendi i Shqipërisë pritet të fillojë të martën shqyrtimin e dy projektligjeve kontroverse të propozuara nga kryeministri...

22 nëntor 2019, 60 vite gjimnazi “Asim Vokshi”

Tash 60 vjet gjimnazi "Asim Vokshi " pret e përcjell breza nxënësish e mësuesish duke ua lënë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com