E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Blendi Fevziu

Etiketim: Blendi Fevziu

Çfarë po ndryshon për Shqiptarët në Ballkan?

Rusët kanë reaguar sërish kundër zyrtarizimit të gjuhës shqipe në Maqedoni. E kanë bërë këtë në mënyrë brutale. Nuk është çudi që rusët të...

Mesazhet në telefonin e Felajt, gjatë ‘Opinion’: Ndërhy vetë për Artën...

Që deputetët dhe drejtuesit e tjerë të PS-së që çohen nëpër studio televizive, komandohen si marioneta gjatë emisioneve prej stafeve dhe njerëzve të afërt...

Blendi Fevizu: I kërkuari në Holandë nderohet nga policia në Shqipëri

Gazetari Blendi Fevziu, i ftuar në emisionin "360 gradë" të Artur Zhejit, teksa komentonte zhvillimet aktuale në vend pas skandalit Tahiri dhe deklaratave të...

Ja çfarë shkruan dokumenti i shërbimeve italine për trafikun në Shqipëri

Ky është dokumenti i shërbimeve italine për trafikun në Shqipëri i cili u lexua sot në studion e emisionit “Opinion” nga gazetari Blendi Fevziu....

Blendi Fevziu: Rama i kërkon Tahirit të largohet nga PS, tension...

Gazetari Blendi Fevziu ka zbuluar mbrëmjen e sotme një takim mes Saimir Tahirit dhe Edi Ramës. Takimi mes tyre, sipas Fevziut ka qenë shumë...

Prapë festë tek Fevziu! Këtë herë për vajzën e madhe (FOTO)

Fiks dhjetë ditë pas ditëlindjes së Alis, paska akoma festë. Sot feston motra e madhe, gëzimi i parë i shtëpisë, Mishel. Babi Blendi postoi...

Pse ia “fali” Ramës kritikat e ambasadorit Lu, kush ia ka...

Nga Blendi Fevziu Kush ja ka mbyllur gojën Partisë Demokratike? Kjo është pyetja më normale që do bënte çdo qytetar që beson që vendi po...

Rrëfehet Sokol Balla: Rivaliteti me Blendi Fevziun, populizmi dhe reformizmi tek...

Drejtuesi i emisionit “Top-story”, në një rrëfim për veten, gazetarinë shqiptare dhe marrëdhëniet e saj me politikën gjatë një debati të hapur me studentë...

Për Kullën e Calit, festën e Pezës dhe paaftësinë tonë!

...ne jo që nuk e kemi mbyllur këtë diskutim siç ka bërë gjithë lindja, por mbetemi ndoshta justifikuesit e fundit të krimeve të komunizmit...

Cilat qenë mesazhet e Sali Berishës?

Berisha nuk e hapi, por e mbylli me qëndrimin e tij debatin e brendshëm në PD. Kushdo mund të mbajë qëndrimin e tij, por...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...