E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Biznesi i vogël

Etiketim: Biznesi i vogël

Tatimpaguesit e biznesit të vogël, Tatimet: Si të mbajnë të dhënat

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka publikuar  në rubrikën “Tatimet Këshillojnë” informacionii: “Dokumentimi dhe mbajtja e të dhënave nga tatimpaguesit e Biznesit të Vogël”. Personi...

TVSH te biznesi i vogël, ja afati i fundit për dorëzimin...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, dëshiron të sjellë në vemendje të tatimpaguesve, që janë përfshirë për herë të parë në skemën e Tatimit mbi...

Biznesi i vogël në krizë/ BSH: Rënie shitjesh dhe pamundësi për...

Bizneset e vogla po përballen me një situatë të vështirë financiare, që manifestohet nga rënia e shitjeve dhe  pamundësia për të shlyer kreditë. Banka...

Biznesi i vogël në Peshkopi në protestë

Biznesi i vogël është ngritur në protestë kundër përfshirjes në skemën e TVSH-së. Protestuesit janë mbledhur para drejtorisë së Tatimeve mëngjesin e sotëm. Ata kërkuan që...

VIDEO/ Vlonjatët protestojnë kundër TVSH-së tek biznesi i vogël. Ja kërkesta...

Shoqata e biznesit te vogël në Vlorë, kundër përfshirjes në skemën e TVSH-së. Protesta e biznesit të vogël, zhvilluar paraditen e të premtes në...

Futja në skemën e TVSH-së, në Fier nis protesta, tregtarët: Presion...

Futja në skemën e TVSH-së për të gjitha ato biznese që kalojnë 2 milionë lekë të reja xhiro vjetore nuk është pritur mirë nga...

“Njerëzit i marrin ushqimet me listë”, biznesi i vogël në Fier...

Përfaqësues të bizneseve të vogla kanë zhvilluar një protestë para prefekturës së Fierit, pasi kundërshtojnë skemën e vendosjes së TVSH për biznesin e vogël....

Biznesi i vogël përplas Ramën me PD-në në Shkodër (Video)

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë në qytetin e Shkodrës, ku temë diskutimi do të jetë dhe vendosja e TVSH-së tek...

Diçka po gatuhet në Shkodër/ Shkodranët nesër protestë, edhe Rama do...

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e nesërme një vizitën në qytetin e Shkodrës, ku temë diskutimi do të jetë dhe vendosja e...

Sa TVSH do të paguajë biznesi i vogël, shërbimet më të...

“Deklaratat publike të zyrtareve tatimore në këto ditë të debatit të nxehtë për çështjen e TVSH-se tek biznesi i vogël, kanë  vënë theksin se...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...