Ballina Etiketimet Biznese

Etiketim: biznese

Rama iu tregon sërish grushtin abuzuesve: Do paguani shumëfish

Kryeministri Edi Rama vijon t’iu tregojë grushtin dhe të paralajmërojë të gjitha bizneset që abuzojnë se do të ndëshkohen dhe do të përballen me...

VIDEO/ Denoncimi te Berisha: Ja si i gjobit bizneset qeveria. Teknologjia...

Biznese dhe qytetarë që gjobiten për shkak se sistemi online i qeverisë nuk punon. Ky është denoncimi që ka mbërritur në adresën e ish kryeministrit...

41 mijë biznese drejtohen nga femrat – Shumica e “shefeve” dominojnë...

Mbi 15 mijë e bizneseve në Tiranë drejtohen nga femrat. Ndërsa numri i subjekteve në kryeqytet ka ardhur në rritje nga viti në vit,...

Gjatë prillit 2018 u mbyllën mesatarisht 33 biznese në ditë

Mesatarisht gjatë muajit prill, 33 biznese kanë bërë kërkesë çdo ditë për të pezulluar aktivitetin e tyre. Sipas të dhënave qëDrejtoria e Përgjithshme e...

Ankesat nga biznesi/ Shalsi: Në mars u trajtuan dhe ankesat e...

83 ankesa të bizneseve janë depozituar apo janë trajtuar nga Ministria e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, vetëm gjatë muajit mars. Sipas raportit mujor...

Si ndahet “torta” e bizneseve? – Tiranë, kryesojnë personat fizikë, vetëm...

Ndonëse kryeqyteti ka numrin më të lartë të bizneseve në raport me qytetet e tjera të vendit, për shkak të madhësisë dhe numrit të...

2800 biznese ulin qepenat – “Sakrifikohet” shitja me pakicë

Plot 2819 biznese kanë ulur qepenat në 9 muaj të vitit 2018 vetëm në kryeqytet. Të dhënat zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Taksave...

Lezhë, 108 biznese shpallën falimentin

108 biznese shpallën falimentin gjatë vitit 2018 në Bashkinë e Lezhës, por sipas drejtorisë vendore të Tatim Taksave numri i bizneseve të mbyllura është...

Detyrim për llogari bankare – 36 mijë biznese duhet t’u drejtohen...

Rreth 36 mijë biznese, kompani apo persona fizikë, do të kenë si detyrim ligjor që të hapin llogari bankare dhe të kryejnë çdo transaksion...

Bllokim pasurish 24 mijë biznese – Mbi 2700 subjekte vetëm në...

Rreth 24 mijë bizneseve u janë bllokuar pasuritë e paluajtshme dhe të luajtshme nga administrata tatimore, për shkak se nuk kanë paguar detyrimet e...

EDITORIAL

ZYRTARE/ “Venecia” tërhiqet: Presidenti Meta nuk ka “tejkaluar kompetencat”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sot pas publikimit të opinionit zyrtar të Komisionit të Venecias...

FORUM

Negociatat janë shpresa jonë

Nga Ylli Manjani - Lutem çdo ditë me shpresë që dikush diku atje lart të dëgjojë. Mbase i...

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com