E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Birrë

Etiketim: birrë

Gazetarit ia shesin birrën për 68 mijë dollarë

Një gazetar sportiv australian ka paguar një shumë të madhe parash për 1 shishe birrë në Manchester. Një shumë që çdokujt do t’i shkaktonte tronditje....

Murgjit bëhen prodhues birre, ja arsyeja

Murgjit në kontenë angleze të Leicestershire-it kanë hedhur sytë nga birra për të financuar manastirin e tyre dhe veprat e bamirësisë. Ata kanë hapur...

Bllokohen 500 mijë litra birrë në Kashar, subjekti gjobitet me 70...

Mos pagimi i detyrimeve të akcizës i ka sjellë një kosto të rëndë një fabrike të prodhimit të birrës në Kashar. Në kuadër të...

Do të tronditeni! Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse konsumoni...

Teksa ndodhemi në kulmin e sezonit veror, konsumimi i një birrre të ftohtë mund të jetë aleati më i mirë i shumë njerëzve, për...

Lënë cigaren, preferojnë birrën – Shifrat e doganave tregojnë tendencën e...

Në 5 muajt e parë të vitit  1099 ton cigare kanë hyrë përmes Doganës Shqiptare për konsum në vendin tonë. Sasia e importuar ka...

Shkencëtarët izraelitë prodhuan birrë me maja 3000 vjeçare

Studiuesit izraelitë njoftuan sot se kishin arritur të nxirrnin maja nga vazo antike për të prodhuar një birrë të ngjashme me atë që pinin...

Një gotë verë apo birrë e kontrolluar mbron shëndetin

Të gjithë dëshirojmë që herë – herë mbrëmjet tona t’i kalojmë nën shoqërinë e një gote vere apo birre. Lidhur me këtë një studim...

Birrë përpara verës, apo e kundërta? Dhimbjet e kokës…

Jeni pijedashës dhe kërkoni të gjeni “formulën magjike” sesi t’i shpëtoni dhimbjes së kokës, pasi keni konsumuar sasi përtej normales? Ka nga ata që...

Kaloritë që merrni nga konsumi i një birre

Nëse gjithmonë keni qenë kuriozë të dini se sa kalori keni marrë pasi keni konsumuar një birrë, birraritë gjermane do t’ju ndihmojnë këtej e...

Ndryshimi i klimës rrezikon prodhimin e birrës

Ndryshimet klimatike do të krijojnë probleme për ata që pinë birrë, pija alkoolike më popullore e botës. Arsyeja është se ndryshime të tilla pritet...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com