E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet BIRN

Etiketim: BIRN

BIRN: Popullsia e Ballkanit në rënie, përveç Tiranës. Përmirësimi i jetës...

Në një shkrim të rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese BIRN, jepet alarmi se pothuajse të gjithë vendet e Ballkanit dhe një pjesë e vendeve...

BIRN: Dështimi “universal” i qeverisë me dixhitalizimin e transmetimeve televizive

Qeveria e kryeministrit Edi Rama harxhoi miliona euro për të shpërndarë dekodera televizivë për familjet në nevojë që nuk përmbushin standardet ligjore, ndërkohë që...

BIRN publikon fotot: Policia sulmoi gazetarët me ujë me presion

Agjensia e lajmeve “BIRN”, ka publikuar disa video nga protesta ku shihet se si policia, ka lagur me ujë me presion gzetarët dhe kameramanët. Të...

BIRN publikon videon: Policia sulmoi drejtpërsëdrejti gazetarët me ujë me presion

Agjencia e lajmeve “BIRN” ka publikuar një video ku shihet se Policia e Shtetit ka lagur me ujë me presion gazetarët dhe kameramanët të...

BIRN: Agjencia Inteligjencës së Kosovës kreu dëbimin e paligjshëm të 6...

Komisioni parlamentar në Kosovë që po heton dëbimet e paligjshme të disa shtetasve turq në Kosovë në mars të vitit të shkuar, pretendon se...

BIRN: Thesi 1.2 miliardë euro koncesione te rrugët

Katër segmente rrugësh të reja dhe një kontratë mirëmbajtjeje të dhëna me koncesion deri tani pritet t’i kushtojnë taksapaguesve 153.8 miliardë lekë gjatë trembëdhjetë...

BIRN: Një taksë absurde mbi të varfrit

/Birn - Gjergj Erebara Autori i këtij shkrimi disponon një makinë të prodhuar në vitin 2010. Pas dy vjetësh, kjo makinë do t’i kapërcejë 10...

Absurdi, Bogdani: Rruga e Arbrit 5 mln euro km, ajo Thuman-Kashar...

Gazetarja e BIRN, Aleksandra Bogdani e ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se Rruga e Arbrit që ndërtohet në një terren të...

BIRN: Qeveria e majtë premton uljen e taksave për më të...

Nga: Gjergj Erebara Një qytetar që jep një apartament me qira do të duhet të paguajë 15% tatim mbi të ardhurat personale ndërsa një qytetar që...

Arrestohen tre të dyshuar për terrorizëm

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona të dyshuar për terrorizëm në një operacion të kryer në bashkëpunim me autoritete në Gjermani. Policia në Kosovë...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com