E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Binjaket

Etiketim: binjaket

Nuk e njohin fjalën “kursim”, kush janë xhepshpuarit e horoskopit

Binjakët, Luani dhe Shigjetari janë tre shenjat e horoskopit që bëjnë shpenzime marramendëse në krahasim me shenjat e tjera. Binjakët njihen për shprehjen “e dua...

Mbijetojnë binjakët që lindën sa pëllëmba e dorës

Joe dhe Ashley Keates mendohet të jenë të porsalindurit më të vegjël që kanë arritur të mbijetojnë në Britaninë e Madhe. Dy djemtë kanë lindur...

Mbijetojnë binjakët që lindën sa pëllëmba e dorës

Joe dhe Ashley Keates mendohet të jenë të porsalindurit më të vegjël që kanë arritur të mbijetojnë në Britaninë e Madhe. Dy djemtë kanë lindur...

Nëse po kërkoni një lidhje serioze, hiqni dorë nga këto shenja...

Binjakët Binjakët janë më të prirur për të patur një marrëdhënie jo tradicionale. Kjo, sepse ata janë kaq të dhënë pas njohjeve të reja, pas...

Italia e Britania, binjakët e tmerrshëm të Europës

Për shumicën e kohës, që nga viti 1945, politika dhe qeveritë e Britanisë dhe Italisë janë dukur si dy pole të kundërta. Të dyja...

Standarde në maternitet, binjaket fitojnë betejën e jetës

Pas 22 ditësh trajtim të specializuar në reanimacion në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, kanë fituar betejën e jetës. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja...

Vdesin binjakët 1 vjeçarë, u lanë në makinë për 8 orë

Dy fëmijë 1 vjeçar kanë gjetur vdekjen këtë të premte, pasi u lanë në një makinë për tetë orë në Nju Jork. Policia e New...

Rast i rrallë, binjakët kanë baballarë të ndryshëm

Për një burrë, analiza e ADN-së ishte një goditje në zemër. Kishte vënë re se njëri nga dy fëmijët binjak nuk i ngjante aspak,...

Lidhja e binjakëve, përqafohen sapo dalin në dritë (FOTO LAJM)

Binjakët pothuajse gjithmonë kanë një lloj lidhjeje të veçantë mes tyre. Dhe zakonisht, edhe pas lindjes ata kanë tendencën që të jenë të pandarë. Kur...

Binjakë gjysmëidentikë që trondisin themelet e shkencës

Mjekët kanë dokumentuar rastin e dytë të njohur në botë të binjakëve gjysmëidentikë. Djali dhe vajza, që tani janë 4 vjeç, nga Brisbane në...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...