E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Bill Clinton

Etiketim: Bill Clinton

Bill Clinton nuk e njeh Edi Ramën, video epike kur e...

Ish-presidenti i SHBA-ve Bill Clinton ka injoruar sot kryeministrin Edi Rama, duke mos i dhënë dorën pas fjalës së tij në 20-vjetorin e çlirimit...

Bill Clinton fjalim frymëzues në Kosovë: Mbaja në zyrë foton e...

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbajtur një fjalim frymëzues në Kosovë, me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit, ku u shpreh se ndërhyrja...

Bill Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të...

20 vjetori i çlirimit, Bill Clinton viziton Kosovën

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton po vjen në Kosovë. Tashmë kjo vizitë është konfirmuar edhe nga Këshilli Organizativ për Shënimin e 20 vjetori të hyrjes...

Bombë në shtëpinë e Hillary dhe Bill Clinton në New York

Një pako e dyshuar me eksploziv është gjetur të mërkurën në mëngjes nga një nënpunës i cili kontrollon postën e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton...

Ujku i vjetër /VIDEO/

Homazhet për Mbretëreshën e muzikës ''Soull'', Aretha Franklin, shkaktuan situata të sikletshme. Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton është kthyer në meme në mediat sociale pasi...

Bill Clinton flet pas 20 vitesh për skandalin seksual me Monica...

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, në një intervistë për NBC News është përgjigjur rreth pyetjeve lidhur me skandalin seksual me Monica Lewinsky që përfshiu Shtëpinë...

Fjalimi i Presidentit Clinton që ndryshoi historinë e Kosovës (Video)

19 vjet më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO-s filluan ndërhyrjen ushtarake në Serbi përmes sulmeve ajrore. Pas refuzimit të kasapit të Ballkanit...

Bill Clinton emocionon të rinjtë

“Më shumë emocione kisha kur këndova përballë Bill Clinton, sesa kur u shpalla fitues”. Ka qenë kjo deklarata e Lorenzo Licitra, i cili është...

FOTO/ Bëhen bashkë presidentët amerikanë, por mungon Trump

Tre ish-presidentë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë bërë bashkë të enjten, për të marrë pjesë në një ngjarje sportive. Barack Obama, George W....

EDITORIAL

Kur Presidenti paralajmëroi tërmetet, sulmet e njerëzve të Ramës ishin katastrofike

Presidenti Meta paralajmëroi para dy muajve institucionet shqiptare se duhet të marrin masa paraprake në ndihmë të...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com