Ballina Etiketimet Bicikleta

Etiketim: bicikleta

I vodhën biçikletën, belgu e gjen në Fier. U mobilizua qeveria

Një qytetar nga Brukseli ka arritur që të gjejë biçikletën e tij të vjedhur në Fier. Pas humbjes së saj e shumë muaj kërkime,...

Makina përplas biçikletën në Vlorë, plagoset rëndë një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet tip "Volkswagen" ka përplasur një burrë që po...

Më mirë biçikleta apo dushi i ngrohtë për dobësim? Ja e...

Gjithçka nisi kur pak ditë më parë sajti anglez ‘Heart’ publikoi një artikull me titull ngacmues, ku thuhej se banjoja e ngrohtë në vaskë...

Biçikleta ekuilibruese që ecën vetë

Studentët e një universiteti kinez kanë zhvilluar një biçikletë auto-balancuese, e cila mund të ecë vetë dhe një ditë do të mund të ndjekë...

Policët me biçikleta dhe në Kukës, dhuratë nga Suedia

Suedia mbështet policinë e Kukësit për të qenë më afër qytetarëve. 10 biçikleta u dhuruan për këtë komisariat në kuadër të projektit Policimi në...

“Të sigurt me biçikletë” – Fondacioni EDS dhuron 10 biçikleta për...

“Të sigurt me biçikletë” është programi që mbështetet nga ambasada Suedeze për forcimin e policimit në komunitet. Në këtë kuadër Fondacioni EDS ka dhuruar...

Një tjetër korsi për biçikleta në Tiranë drejt fundit

Një tjetër korsi për biçikleta po përfundon në Tiranë dhe bëhet fjalë për atë tek Liqeni, i cili do të jetë gati shumë shpejt. Një...

Lushnjë, bie nga biçikleta në kanal dhe humb jetën

Një i moshuar ka humbur jeten në qytetin e Lushnjes. Trupi i pajetë i një 71 vjeçari është gjetur mbrëmjen e djeshme në një...

Biçikleta feston 200 vjetorin, mjeti me dy rrota që e përdorin...

Biçikleta feston 200 vjetorin. Dy shekuj ngjitje, zbritje, rënie, shëtitje dhe sfida, mjeti me dy rrota ka hyrë në përdorimin e të gjithë, por...

Biçikleta ul rrezikun e prekjes nga këto sëmundje

Nëse dëshironi të jetoni më gjatë, të ulni rrezikun e prekjes nga kanceri dhe sëmundjet e zemrës, atëherë bëni mirë të përdorni sa më...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...