Ballina Etiketimet Beteja

Etiketim: beteja

Vaterloja, beteja që e shpëtoi Evropën nga Napoleoni? Është mit

Kur Napoleoni u rikthye nga mërgimi i tij i detyruar në Elbë, ai ua bëri të qarta qëllimet paqësore mbretërve të tjerë të Evropës,...

E keni humbur betejën për lënien e duhanit? Provoni këto mënyra

Nëse dëshironi të lini duhanin, mund të bëni ndryshime të vogla në stilin tuaj të jetesës që mund t’ju ndihmojë të rezistoni tundimit për...

Trajneri i Kroacisë paralajmëron Anglinë: Na ka mbetur shumë fuqi

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka insistuar se ekipi i tij do të jetë i gatshëm për betejën gjysmëfinale në Kupën e Botës kundër...

Humb betejën Anxhela Nocka, 22-vjeçarja shembulli i forcës

Anxhela Nocka, 22-vjeçare e cila u bë shembulli forcës, ndërroi jetë mbrëmjen e së premtes në Spitalin e Budapestit. Studentja e vitit të katërt...

Beteja mes Moskës dhe Uashingtonit për Veriun e Kosovës

Gjatë ditës së sotme gazetat që konsiderohen se në Serbi janë të afërta me presidentin, Aleksander Vuçiç, kanë akuzuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Jashtë listës, paralajmërimi i Bregut: Beteja sapo ka filluar

Një nga figurat e PD-së, e lënë jashtë listës për zgjedhjet e 25 qershorit, deputetja Majlnda Bregu, nga jashtë sallës së kuvendit, u shpreh...

Beteja – Irak, forcat qeveritare marrin aeroportin e Mosulit nga ISIS

Forcat ushtarake irakianë kanë arritur të marrin nën kontroll aeroportin e qytetit të Mosulit, disa orë pas nisjes së super-operacionit kundër shtetit islamik, i...

Ruli “këshillë” kolegëve që kritikojnë Bashën: “Betejën e kemi me kundërshtarin”

Mbledhja e fundit e grupit të PD-së, shkaktoi mjaft lajme, nisur kjo ka kritikat e ashpra ndaj kreut Basha në lidhje me rezultatet në...

Carlo Bolino, luftë Koço Kokëdhimës

Kreun e faqes së parë dhe plot një faqe gazete i kushtoi sot Carlo Bolino një lajmi periferik mbi një “incident” në një takim...

Beteja e fundit e PD-së, sjell djegie mandatesh, protesta dhe rrëzimin...

Reagimet e deputetëve/ Në një prononcim për "Koha Jonë", deputetët opozitar shprehen se: ''Në Parlament do të djegin mandatet, nëse ka trafikim vote'' Redjon Shtylla Nëse...

EDITORIAL

Opozitë, ku je? Kryeministri Rama nuk rrëzohet me facebook!

Kryeministri Rama nuk po jep shenja se do të shkojë në zgjedhje, ndonëse deri dje kishte shpresa,...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com