E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Besnik Mustafaj

Etiketim: Besnik Mustafaj

Zgjedhjet/ Mustafaj: Tuzi komunë e pavarur me të drejta të plota

Tejet të rëndësishme i cilësoi diplomati Besnik Mustafaj zgjedhjet që do të mbahen në Tuz të Malit të Zi të dielën e 3 marsit. I...

Presioni i ndërkombëtarëve, Mustafaj: Ja ç’duhet të bëjë opozita

Politikani, shkrimtari dhe diplomati Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 komentoi zhvillimet më të fundit politike,...

Mustafaj: Rama gënjeu, nervozizmi i tij i papranueshëm

Ditën e djeshme në Kuvend pati një sherr me fjalë fyese nga Edi Rama dhe Sali Berisha. Sipas analistit Besnik Mustafaj, denoncimi i Berishës...

Besnik Mustafaj: Cakaj tregoi se është i paaftë për detyrën që...

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj e ka cilësuar zëvendësministrin e Jashtëm që mban dhe kompetencat e ministrit, Gent Cakaj, si të paaftë dhe të...

Mustafaj: Protestat, rruga e vetme kundër qeverisë shurdhe

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka folur për protestat e opozitës të paralajmëruara nga kreu i PD, Lulzim Basha kundër qeverisë.  I ftuar në...

Ish-ministri i Jashtëm: Gent Cakaj s’ka profil

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka folur për një sërë çështjesh  nga ndryshimet në qeveri, mos-dekretimin e shkarkimit të Bushatit nga Presidenti Ilir Meta...

Ndryshimet e qeverisë, Besnik Mustafaj: Ministri i Jashtëm, papërgjegjshmëri ekstreme e...

Besnik Mustafaj ka komentuar ndryshimet e sotme në qeveri të bëra nga kryeministri Rama gjatë mbledhjes së Asamblesë Kombëtare të PS-së. Ish-ministri i Jashtëm u...

Zgjedhjet e parakohshme me këtë kod zgjedhor? Çfarë thotë Mustafaj

Pasi Kuvendi rrëzoi sot draftin e Partisë Demokratike për vettingun në politikë, analisti dhe ish-deputeti i PD-së, Besnik Mustafaj pohoi se kjo gjë pritej....

Mustafaj: Rama mbështeti ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, thotë se kryeministri Edi Rama doli në favor të shkëmbimit të territoreve midis Kosovës dhe Serbisë, në momentin që...

“Saga e vogël”, Besnik Mustafaj prezanton librin e ri në italisht

Një libër i ri me autorësinë e një emri të njohur të letërsisë shqiptare ka pasuruar vitrinat e librave italiane.  Është libri "Saga e...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...