E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Besnik Muçi

Etiketim: Besnik Muçi

Presidenca shpall vakancën për Gjykatë Kushtetuese

Presidenca ka nisur zyrtarisht procedurat për zëvendësimin e gjyqtarit Besnik Muçi. Kreu i shtetit ka firmosur pasditen e sotme nisjen procedurave që parashikojnë ligjet për...

Gjykata Kushtetuese heq emrin e Besnik Muçit nga faqja zyrtare

Gjykata Kushtetuese vendos të njohë vendimin e KPA-së për Besnik Muçi, i cili një ditë më parë vendosi ta shkarkojë atë. Vihet re se...

Presidenti Meta falenderon Besnik Muçin dhe i kërkon të pranojë verdiktin...

Presidenca do të vijojë me procedurat për zëvendësimin e gjyqtarit Besnik Muçi, sapo Gjykata Kushtetuese ta njoftojë për vakancën. Vendimi bëhet i ditur nga...

Besnik Muçi, takim me Presidentin Meta

Pas vendimit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit për shkarkim, gjyqtari Besnik Muçi është ftuar sot në një takim nga Presidenti Ilir Meta. Burime nga...

”Të mblidhet Kushtetuesja”, Besnik Muçi: Verifikoni mandatin tim

Mandatin e tij, Besnik Muçi ia beson Gjykatës Kushtetuese. Ai i është drejtuar sot me një kërkesë kësaj gjykate, ku i kërkon që të...

Besnik Muçi vijon punën në Gjykatën Kushtetuese, shkon në zyrën e...

Besnik Muçi, siç paralajmëroi një ditë më parë, do të vijë punën në Gjykatën Kushtetuese. Një ditë më parë ai deklaroi se nuk do ta njohë...

Shkarkim politik nga Vettingu vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Komisioni i Pavarur i Apelimit rrëzoi gjyqtarin Besnik Muçi, i cili dy muaj më parë ishte emëruar dhe dekretuar nga Presidentit si anëtar i...

Besnik Muçin nuk mund ta shkarkojë KPA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit dha sot një vendim ndaj Besnik Muçit, duke deklaruar shkarkimin e tij. Ajo që mbetet janë pikëpyetjet për këtë...

Meta: Vettingu shkarkoi Muçin pas presionit të Zv/kryeministrit Braçe dhe mafies...

Presidenti Ilir Meta komentoi sot vendimin për shkarkimin e Besnik Muçit nga procesi i Vettingut. Presidenti Meta se tha se nuk ishte i surprizuar nga...

Shkarkimi i Muçit, nga sulmi i Braçes te banda e Lushnjes

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, vendosi këtë të enjte për ta shkarkuar nga detyra si prokuror, Besnik Muçin. Ky i fundit tha se nuk...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...