Ballina Etiketimet Besimtaret

Etiketim: besimtaret

Gruaja shtyn priftin nga skena, shtangen besimtarët (VIDEO)

At Marcelo Rossi po mbante meshë në Cachoeira të Brazilit përpara besimtarëve kur një grua vrapoi drejt skenës dhe e shtyu atë nga pas....

“Nata e Kadrit”, nata më e shenjtë e vitit për besimtarët...

Nata më e shenjtë e vitit për besimtarët myslimanë konsiderohet Nata e Kadrit. Kjo është një natë  e veçantë e cila festohet tradicionalisht në...

Besimtarët bektashinj në Përmet festojnë Ashuren

Besimtarët bektashinj në jug të vendit kanë festuar këtë fundjavë festën e Ashures, një ndër ditët e shënuara të kalendarit të këtij besimi. Ceremonia...

Ruçi uron besimtarët për festën e Kurban Bajramit

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. “Shpresoj që kjo ditë e bekuar të sjelle dritë e...

Ilir Meta uron besimtarët mysliman për muajin e shenjtë të Ramazanit

Me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta uron të gjithë besimtarët myslimanë për një...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com