E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Besa Shahini

Etiketim: Besa Shahini

Shahini falënderon mësuesit për angazhimin: Ju mirëpres të hënën!

Me anë të një videomesazhi nga Durrësi, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka shprehur një falenderim të sinqertë për të gjithë...

Shahini: Në 4 qytete mësimi fillon më 9 dhjetor. Mësim i...

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini thotë se në Durrës, Kurbin, Vorë dhe në Tiranë, mësimi do të fillojnë më 9 dhjetor, kur në shkollat...

Ministrja Shahini: Gati plani për zhvendosjen e nxënësve të shkollave të...

Vijon puna intensive për të rifilluar mësimin në shkollat e padëmtuara në zonat më të prekura nga tërmeti. Njëkohësisht, është gati plani i zhvendosjes...

Shahini: Secili mësues, plan për mbrojtjen fillestare të nxënësve

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini u takua këtë të hënë me mësuesit e shkollës 9-vjeçare “4 Dëshmorët” në Tiranë, nga ku...

Ministrja e Arsimit Besa Shahini tregon kur të nisë mësimi në...

Tërmeti i 26 nëntorit ka dëmtuar edhe disa shkolla dhe ministrja e Arsimit, Besa Shahni, gjatë fjalës së saj në mbledhjen e qeverisë, tha...

Shahini: Kontrolluam 200 shkolla, kopshte e çerdhe. Nesër vendoset për rifillimin...

Mësimi në të gjitha shkollat në Shqipëri është pezulluar, kjo prej lëkundjeve të fuqishme të tërmetit me magnitudë 6.4, që preku vendin tonë. Ministrja e...

Kosova pjesë e Serbisë në libra, justifikohet pas “gafës” Besa Shahini

Dy ditë më parë, një një qytetar ka denoncuar rastin se teksti shkollor i lëndës së Qytetarisë 8, mbante një hartë ku Kosova ishte...

Besa Shahini, për zhdukjen e kufijve të Kosovës: Gabim i paqëllimshëm!

Ministrja e Arsimit të Shqipërisë, Besa Shahini, është detyruar të japë sot një sqarim publik lidhur me skandalin e zbuluar në tekstet shkollore të...

Ligji për Rininë, Shahini i kthehet opozitës: Nuk i zgjidh problemet...

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini, i është përgjigjur opozitës, duke qartësuar edhe njëherë se çfarë sjell ''Ligji për Rininë''. Shahini thotë...

Paturpësia e Besës

Nga Luçiano Boçi Ministrja e Arsimit mashtron paturpësisht publikisht. Paturpësia për këta nuk paska cak! Në takimin e djeshëm në Elbasan ka pretenduar se ka...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...