E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Berzh

Etiketim: berzh

BERZH: Thellohet pabarazia ekonomike, regres politiko-ekonomik

Jo vetëm ekonomia por edhe politika po ndikohen negativisht nga zhvillimi i pabaratë ekonomik i shtresave në Shqipëri. Në prezantimin e Raportit të Tranzicionit...

BERZH: Shqipëria me korrupsionin më të lartë në rajon

Anketa më e fundit për Jetën në Tranzicion nga Banka Europiane për Zhvillim dhe Rindërtim tregon se korrupsioni vazhdon të mbetet sfidë në Europën...

Rama: Me “Drejtësinë” rrisim interesin e investitorëve

Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar ceremoninë e 25-vjetorit të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim në Shqipëri, për të folur jo vetëm për investimet...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...