E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Berzh

Etiketim: berzh

BERZH, financim për Bovillën dhe linjën furnizimit te Unaza e Re

Bashkia e Tiranës dhe Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim nënshkruan sot në Londër marrëveshjen e financimit për dyfishimin e kapacitetit të Bovillës, si...

Klajda Gjosha: Jemi të fundit në rajon

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha shprehet se Shqipëria është e fundit në rajon përsa u përket investimeve të huaja. Në një koment në Facebook, ajo...

“Raporti Diagnostikues” i BERZH për Ballkanin Perëndimor

BERZH: Ballkanit Perëndimor i duhen dekada për të arritur standardin mesatar të jetesës në BE. Raporti i BERZH konstaton nevojën urgjente për një program...

BERZH: Shqipërisë dhe Ballkanit mund t’ju duhen 200 vite të arrijnë...

Vendet e Ballkanit Perëndimor kanë në axhendën e tyre një seri reformash të brendshme por edhe të lidhura me njëra-tjetrën që synojnë ngushtimin e...

BERZH mbështet zhvillimin e kapaciteteve të energjisë diellore – Thirrje për...

Në kuadër të marrëveshjes së nënshkruar në Maj 2017 mes Ministrisë së Energjisë dhe Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, kjo e fundit ka...

Reformat për zhvillim, BERZH e vlerëson shumë dobët Shqipërinë (Tabela)

Shqipëria ka përfomuar nën mesataren e Rajonit dhe vendeve të tjera nëtranzicion në gjashtë komponentët që vlerësojnë reformat për zhvillim sipas Raportit tëTranzicionit për...

“Ujë 24 orë”, BERZH jep garancinë për projektin, do të financojë...

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të financojë 30 milionë euro Ujësjellësin e Tiranës për të bërë të mundur furnizimin e kryeqytetit me...

Ja çfarë mendojnë shqiptarët për qeverinë Rama, kur pyeten nga ndërkombëtarët

Pavarësisht realitetit të rremë virtual, që makineria e madhe e propagandës së kryeministrit Rama krijon me intesitet brenda vendit, shqiptarët mendojnë se qeverisja e...

Bizneset e rajonit mblidhen në Maqedoni

SUMMIT100 i bizneseve të rajonit të Europës Juglindore (EJL) vjen në edicionin e gjashtë  të tij si një iniciativë unike.  Ky event i cili...

Studimi i BERZH, shqiptarët të ‘thekur’ pas politikës, lënë pas vendet...

Shqiptarët kanë një lidhje të fortë me politikën dhe këtë e tregojnë edhe studimet. Më e fundit është ajo e realizuar nga Banka Europiane...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...