E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Berzh

Etiketim: berzh

Impakti i të larguarve, BERZH: Do tkurrin me 11% forcën e...

Një ndër problemet më të mëdha me të cilat do të përballet ekonomia dhe shoqëria shqiptare në vitet në vijim do të jetë tkurrja...

BERZH “shkurorëzon” Shqipërinë/ S’është më ekonomia me rritjen më të shpejtë...

Rritja e projeksioneve për ekonominë shqiptare me 0.2% këtë vit nga ana e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim nuk është aspak e mjaftueshme,...

BERZH analizon rënien e euros – “Rrjedhojë edhe e kalimit të...

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, në raportin më të fundit për ekonominë e rajonit nënvizon faktin se, zhvlerësimi i euros në tregun vendas...

50 milionë USD kredi – Qeveria merr hua nga BERZH për...

Qeveria shqiptare pritet të marrë një hua prej 50 milionë dollarësh, e cila do të shpenzohet për projektin e konektivitetit të rrugëve rajonale dhe...

Çmim për projektin e BERZH për Hekurudhën Shqiptare

Rehabilitimi i linjës hekurudhore Tiranë-Durrës dhe ndërtimi i linjës së re drejt Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës fiton çmimin e EMEA Finance “Projekti më i...

Vendimi – 12 mln euro shtesë nga BERZH për sigurinë e...

Këshilli i Ministrave ka miratuar sot marrëveshjen e huasë ndërmjet Shqipërisë dhe Bankës Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim për shtesën e dytë të financimit...

Ministri Arben Ahmetaj zgjidhet zv.President i Bordit të Guvernatorëve të BERZH

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj është zgjedhur zëvendëspresident i Bordit të Guvernatorëve të BERZH. Votimi u bë gjatë punimeve të Takimit Vjetor...

BERZH rrit projeksionet – Ekonomia shqiptare më mirë se ç`pritej, pas...

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim ka rishikuar lehtë në territor pozitiv projeksionet për ekonominë shqiptare gjatë këtij viti. Tashmë, institucioni projekton që ekonomia...

BERZH: Krimi, korrupsioni dhe infrastruktura e dobët ulin të ardhurat e...

Pengesat në ambientin e biznesit i krijojnë ndërmarrjeve shqiptare 15 për qind humbje në të ardhurat vjetore. Një studim i ekonomistëve të BERZH Peter Sanfey...

Raporti i BERZH: Nëse nuk ndihmoni bizneset e vogla, integrimi do...

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) ka prezantuar sot në ambientet e Bankës së Shqipërisë Raportin e Tranzicionit për vitin 2017. Guvernatori i Bankës...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...

Historiani Jusuf Buxhovi: Rama po tradhton Kosovën më keq se Enver Hoxha

“Unë nuk besoj se Enver Hoxha do të tradhtonte Kosovën në këtë mënyrë. Ose nuk do të...