Ballina Etiketimet Berzh

Etiketim: berzh

Kriza politike dhe negociatat, BERZH: Rritja ekonomike e Shqipërisë do të...

Jo vetëm kriza politike, por edhe mos hapja e negociatave me Bashkimin Europian ndikuan rritjen ekonomike të vendit për këtë vit. Sipas Bankës Europiane...

Treni Tiranë-Durrës-Rinas – BERZH zgjedh kompaninë e menaxhimit, tenderi i punimeve...

Në fund të muajit shtator Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të shpallë kompaninë fituese që do të hartojë Planin e Menaxhimit të...

Denaj takim me përfaqësues të BERZH: Zhvillimi ekonomik i Shqipërisë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, zhvilloi një takim me përfaqësues të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, të kryesuar nga Zsuzsanna Hargitai,...

Korridoret tregtare të Ballkanit – Shqipëria merr 17.6 milionë euro nga...

Në Kuvend është depozituar për ratifikim marrëveshja e huasë mes qeverisë shqiptare dhe Bankës Europiane për Rindërtim e Zhvillim për projektin e lehtësimit të...

Rama në takimin e BERZH: BE po bëhet si Ballkani, ne...

Në takimin vjetor të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim Kryeministri Rama iu përgjigj disa pyetjeve që kishin të bënin me klimën e biznesit...

BERZH përmend krizën politike: Është rrezik për ekonominë, bashkë me PPP

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim ndërkohë, ndryshe nga Komisioni Europian, i ka mbajtur të pandryshuar projeksionet për rritjen ekonomike, në 3.9%, si për...

Soreca: BE dhe BERZH krenarë që investojnë në turizmin shqiptar

Është prezantuar  projekti i turizmit BE – BERZH, që do të ketë në fokus investimet në turizmin shqiptar. Projekti parasheh një investim prej 100...

Denaj-Chakrabarti: Mbështetja e BERZH do vazhdojë në sektorin publik dhe privat

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj priti në një takim Presidentin e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Sir Suma Chakrabarti. Ministrja Denaj...

Risqet nga ndryshimet klimatike/ KESH miraton planin e menaxhimit, pjesë e...

Këshilli Mbikëqyrës i Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare ka miratuar planin e menaxhimit të riskut nga ndryshimet klimatike, duke u kthyer në një nga operatorët e...

Si ndalet largimi i shqiptarëve? – BERZH: Me 424 euro shtesë...

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim është përpjekur t`i japë përgjigje pyetjes “1 milion dollarëshe”: “Çfarë duan shqiptarët për të mos ikur nga vendi...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com