Ballina Etiketimet Berat

Etiketim: Berat

“Rrugët e Besimit”, restaurohet Xhamia Mbret në Berat

Xhamia Mbret ose Xhamia e Sulltanit është një nga xhamitë kryesore të qytetit të Beratit, ndodhet në qendër të qytetit si pjesë e një...

Fluks vizitorësh të huaj në muzetë e Beratit

Fluks vizitorësh në prag të sezonit turistik, në ambientet e muzeut Ikonografik Onufri dhe Etnografik, Berat. Të dhënat tregojnë se numri i vizitorëve do...

Pashka ortodokse, në Berat edhe besimtarë të huaj

Për të gjithë besimtarët ortodoksë në qytetin e Beratit, mesnata solli lajmin e gëzuar se “Krishti u ngjall”,e bashkë me të u ringjall edhe...

Presidenti Meta e nis ditën nga qyteti i Beratit

Presidenti Ilir Meta e nis ditën me një urim nga Berati. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta ka dhënë urimin e tij për...

Dhunonin prindërit në Berat, pranga dy agresorëve

Policia e Beratit ka arrestuar në flagrancë për “dhunë në familje” dy shtetasit me iniciale, A.Xh,32-vjeç dhe K.C,25-vjeç,të dy banues në Berat. Shtetasit e...

Grabitje në Berat

Grabitet gjatë natës një subjekt në zonën e ish-Kombinatit në Berat. Persona ende të paidentifikuar kanë marrë një sasi parash dhe janë larguar me shpejtësi...

I vë flakën vetes, 63-vjeçari: S’kemi bukë të hamë, doja të...

Një 63-vjeçar nga lagjia “Çelepias” në qytetin e Beratit, ka tentuar t’i japë fund jetës duke i vënë flakën vetes pasi është lyer me...

Shqipëri e gjorë që nuk po resht së vetvrari!

Nga Ilir Kadia - Vetvrasje! Një grua 41 vjeçare, nënë e tre fëmijve nga fshati Molisht i Beratit ka varur veten! Çerek orë para aktit ka...

“Kujdesuni për fëmijët”, gruaja flijohet pas thirrjes në polici

Një 41-vjeçare nga fshati Molisht në ish-komunën Sinjë, në rrethin e Beratit, i ka dhënë fund jetës mesditën e sotme. Merita Filaj, nëna e 3...

Batutat e Ramës në Berat: Ti je demokrat, pa ndihmën e...

Kryeministri Edi Rama, gjatë qëndrimit në Berat vizitoi një kantinë vere në zonën e Peshtanit, ndërsa prej aty tha se transformimi i kantinave në...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com