E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Berat

Etiketim: Berat

Ferdinand Poni, “Nderi i Qytetit” të Beratit

Këshilli Bashkiak i Beratit i akordoi sot Ferdinand Ponit, pas vdekjes, titullin “NDERI I QYTETIT” të Beratit. Në ceremoninë e zhvilluar  në sallën e konferencave...

Sfida e turizmit në Berat

Turistët në qytetin 2400 vjeçar të Beratit nuk mungojnë në asnjë stinë. Pjesë e trashëgimisë së mbrojtur nga UNESCO, Berati gjendet edhe në guidën...

Protesta e opozitës. PD: 1200 protestues beratas nisen për Tiranë

Si gjithmonë edhe sot, demokratët beratas i bashkohen protestës së madhe të opozitës së bashkuar në Tiranë. Rreth 1 200 protestues nga opozita e Beratit...

Maliqi denoncon skandalin e radhës: Mbi 2 mijë fletë votimi më...

Deputeti i pavarur Lefter Maliqi denoncon skandalin e radhës me atë se çfarë po nxirret nga kutitë e votimeve të djeshme moniste që organizoi...

Skandal edhe në Berat, dalin 2166 vota më shumë se votues

Pas 11 bashkive që ka përfunduar numërimi dhe kanë dalë më shumë vota sesa votues, të njëjtës skemë nuk i ka shpëtuar as Bashkia...

Berat, restaurohen banesat monument

Në Berat disa monumente kulture të kategorisë së parë në lagjen muzeale “Kala” po i nënshtrohen restaurimeve. Me një fond prej 2.2 milionë lekësh...

Sërish protestë në KZAZ Berat: S’ka zgjedhje pa PD, Rama ik

Përfaqësues të Partisë Demokratike dhe Aleancës Qytetare kanë nisur marshimin drejt KZAZ së Beratit. Teksa mbajnë pankarta në duar, protestuesit i janë afruar KZAZ nr....

Aleanca Qytetare për Mbrojten e Demokracisë në Berat: Bojkotoni votimet moniste

Deklaratë e Aleancës Qytetare për Mbrojten e Demokracisë Berat: Ne, qytetarët e Beratit, të bashkuar në një Aleancë për Mbrojtjen e Demokracisë dhe vlerave të...

Me autobusë e mjete private, protestuesit nisen nga Berati

Rreth 1 200 protestues nga opozita janë nisur nga Berati drejt Tiranës, për t’ju bashkuar protestës së radhës së opozitës që është vendosur të...

Situata në KZAZ-në e Beratit, 40 persona të proceduar

40 shtetas do procedohen në gjendje të lirë pas situatës në ambientet e KZAZ nr 64 (tek Pallati i Kulturës Berat) ku tentuan të...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...