E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Berat

Etiketim: Berat

Berat/Reshjet e shiut përmbytin pusetat

Pas situatës me stuhinë në qytetin e Elbasanit edhe në Berat reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme. Shiu ka krijuar një kaos në lëvizjen...

Qyteti i një mbi një dritareve, mes plehrave dhe tymit toksik

Qyteti i Beratit prej 24-orësh vazhdon të jetë i pushtuar nga tymi dhe era e keqe, si rezultat i djegies së plehrave në sheshin...

Nxjerrja e gurit, Klosi nga Berati: Në atë zonë nuk do...

Firmat e nxjerrjes së gurit dekorativ bllokohen edhe sot nga policia në fshatin Novaj. Forca të shumta policie bllokojnë mjetet e punës,pronarët ja konfliktuar...

Shembet një pjesë e rrugës qendrore të qytetit të Beratit

Investimi më i madh në qytetin e Beratit, që përfundoi 3-vjet më parë, ka pësuar sot një dëmtim të madh në segmentin Polici-Stadiumi Tomorri. Rruga...

Ferdinand Poni, “Nderi i Qytetit” të Beratit

Këshilli Bashkiak i Beratit i akordoi sot Ferdinand Ponit, pas vdekjes, titullin “NDERI I QYTETIT” të Beratit. Në ceremoninë e zhvilluar  në sallën e konferencave...

Sfida e turizmit në Berat

Turistët në qytetin 2400 vjeçar të Beratit nuk mungojnë në asnjë stinë. Pjesë e trashëgimisë së mbrojtur nga UNESCO, Berati gjendet edhe në guidën...

Protesta e opozitës. PD: 1200 protestues beratas nisen për Tiranë

Si gjithmonë edhe sot, demokratët beratas i bashkohen protestës së madhe të opozitës së bashkuar në Tiranë. Rreth 1 200 protestues nga opozita e Beratit...

Maliqi denoncon skandalin e radhës: Mbi 2 mijë fletë votimi më...

Deputeti i pavarur Lefter Maliqi denoncon skandalin e radhës me atë se çfarë po nxirret nga kutitë e votimeve të djeshme moniste që organizoi...

Skandal edhe në Berat, dalin 2166 vota më shumë se votues

Pas 11 bashkive që ka përfunduar numërimi dhe kanë dalë më shumë vota sesa votues, të njëjtës skemë nuk i ka shpëtuar as Bashkia...

Berat, restaurohen banesat monument

Në Berat disa monumente kulture të kategorisë së parë në lagjen muzeale “Kala” po i nënshtrohen restaurimeve. Me një fond prej 2.2 milionë lekësh...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com