E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Berat Buzhala

Etiketim: Berat Buzhala

Balla përplaset me Buzhalën: Ku ka ndodhur që opozita nuk merr...

Gazetari i njohur Berat Buzhala, pjesë e panelit të emisionit Open është përplasur me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballën në lidhje...

Kthimi i vizava, Buzhala paralajmëron: Holandën do e pasojnë dhe vende...

Gazetari Berat Buzhala ka paralajmëruar sot në mbrëmje se vendimi i Holandës për rikthimin e vizave me Shqipërinë pritet të pasohet edhe nga vende...

Buzhala: Tregun e narkomafias në Holandë e mbron “me nder” Shqipëria

Gazetari Berat Buzhala deklaroi në emisionin Open me Eni Vasilin se tregun e narkomafias “e mban me nder Shqipëria dhe jo Kosova”. Duke replikuar me...

Buzhala: Krimi, droga e mungesa e lirisë së medias, pse Holanda...

Gazetari Berat Buzhala, botues i gazetës Express deklaroi në Open se tregun e narkomafia-s e mban me nder Shqipëria dhe jo Kosova. Duke replikuar...

Video/ Buzhala: Rama në Itali për të rregulluar imazhin personal

Në studion e “Open”, në Top Channel, Berat Buzhala e ka cilësuar vizitën e Edi Ramës në Itali jo si një lobim për Shqipërinë,...

Berat Buzhala: Më përpara Bondsteel e rrëzon qeverinë, se sa ikën...

Nga Berat Buzhala- Më shumë ka gjasa që një ditë të bukur trupat amerikane të nisen drejt Prishtinës, ta rrëzojnë qeverinë e Kosovës, ta...

Buzhala: Kufijtë e Kosovës rrezikohen nga treshja Thaçi-Rama-Vuçiç

Gazetari Berat Buzhala akuzon treshen Vuçiç-Thaçi-Rama si projektues të idesë për  shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. I ftuar në "Ora News", Buzhala thotë...

“Cakaj”, Buzhala tregon pse Rama e shkarkoi Bushatin

Sipas Berat Buzhalës, kryeministri Edi Rama e shkarkoi Ditmir Bushatin sepse ky i fundit kishte marrëdhënie të këqija me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi. Këtë...

Berat Buzhala: Edi Rama t’i kërkojë falje Batonit

Nga Berat Buzhala Në Kosovë, nëse flasim me gjuhë popullore, qasja e Edi Ramës, por edhe e Batonit Haxhiut, karshi Gent Cakës, ishte kjo: Mish...

“Kufijtë”, Buzhala: Ndryshimi i kufijve sjell Rusinë në Ballkan

Gazetari Berat Buzhala, bëri një deklaratë të fortë në emisionin ‘Të Paeskpozuarit’ në Neës24, ku u diskutua mundësia e ndryshimit të kufijve mes Kosovës...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Burgosja e Suelës, siç talebanët burgosin gazetarët amerikanë

Nga Miranda Haxhia E dashur Suela Musta, Sa gabim e kanë kolegët e dashamirët që emrin tënd e lidhin kaq...

Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve….

Nga: Endira Bushati * Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve.... Suela Musta, sot është në burg... Informacionet...