E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Beograd

Etiketim: Beograd

Ambasadori i SHBA në Serbi: Kosova të pezullojë taksën që të...

“Kosova duhet të pezullojë taksën me Serbinë në mënyrë që të vazhdojë dialog”. Kështu deklaroi ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott. Në një intervistë për...

Në prag të vizitës në Beograd, presidenti çek paralajmëron tërheqjen e...

Presidenti çek, Milos Zeman, ka deklaruar pak para vizitës së tij në Beograd gjatë javës së ardhshme se nuk e përjashton mundësinë që Republika...

Si komentohet në Serbi emërimi i Palmer si i dërguar për...

Serbia i bazon shpresat e saj tek Amerika. Emërimi për të dërguar për Ballkanin Matthew Palmer, i tregon Beogradit se çështja e Kosovës nuk...

Ambasadori amerikan: Taksa duhet të hiqet që të vijojnë bisedimet

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, tha se taksa që u ka vënë Kosova prodhimeve të importuara nga Serbia, është pengesë...

Pse shkoi Engel dhe çfarë mesazhe çoi në Beograd

Mediat serbe kanë analizuar arsyet e vizitës së Kongresmenit amerikan, Eliot Engel në Beograd dhe temat e diskutuara me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Kongresmeni amerikan,...

Scott: Serbia të zbardhë vrasjen e tre vëllezërve shqiptarë

Ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scott ka përkujtuar gjetjen e 75 trupave të shqiptarëve në varrezën masive në Petrovo Selë. Scott shkruan në profilin...

Vazhdojnë protestat në Beograd: Të dorëhiqet Vuçiç

Mijëra qytetarë kanë protestuar të shtunën në Beograd kundër Qeverisë së Serbisë, në demonstratat që po vazhdojnë që nga dhjetori i vitit të kaluar,...

Në Beograd protestohet si në Tiranë, kërkohet dorëheqja e Vuçiç

Ndërsa në Tiranë mbahen protesta, mediat e rëndësishme globale raportojnë për protesta të fuqishme të opozitës që mbahen në Beograd. “Euronews”, NYT, AP etj. nënvizojnë...

20 vjet pas sulmeve të NATO-s, gjurmët janë ende mbi Beograd

Më 24 mars 1999, në Beograd kumbuan sirenat. Shansi i fundit për një zgjidhje paqësore në konfliktin e Kosovës, kishte kaluar pa asnjë rezultat....

Protesta masive në Podgoricë, Beograd dhe Zagreb

Ballkani është përfshirë nga protesta masive të cilat po mbahen kundër një klase politike të korruptuar dhe që ka lidhje me krimin e organizuar....

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com