E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Belinda Balluku

Etiketim: Belinda Balluku

Rruga e Arbrit, Balluku inspekton Urën e Vashës (VIDEO)

Gjatë vizitës në qarkun e Dibrës, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka inspektuar punimet që po kryhen në Rrugën e Arbrit, duke...

Ngrihen kontratat jo operative të ndërtimeve të Hidrocentraleve

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka deklaruar se do të ngrihen të gjitha kontratat e HEC-eve që nuk janë operative. Balluku u...

Ministrja e re anulon koncesionin e aksit Thumanë-Kashar

Ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka njoftuar ndërprerjen e PPP të aksit Kashar-Thumanë, fondi i së cilës do shkojë në...

”Bela do çojë përpara reformat”, Gjiknuri: Do jem këshilltar i saj

Damian Gjiknuri i ka dorëzuar këtë të enjte detyrën ministres së re të Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku. Në prezantimin përpara administratës së MIE,...

Gjiknuri ia dorëzon Ministrinë “me fjalë zemre” Belinda Ballukut

Një ditë pas shkarkimit nga Kuvendi si ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri i kaloi punën zyrtarisht pasardhëses së tij, Belinda Ballukut. Gjiknuri...

“Studentët”/ Gjiknuri dhe ministrja e re takojnë pedagogët e Inxhinierisë

Ministri në ikje i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, dhe zëvendësuesja e tij Belinda Balluku, ishin sot të një pranishëm në një takim me...

Rama e quajti ”shtriga kuq e zi e Aviacionit”, ja ministrja...

Belinda Balluku është emëruar nga kryeministri Edi Rama ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, duke zëvendësuar kështu Damian Gjiknurin. Balluku nuk është një emër i...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com