E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet BE

Etiketim: BE

BE kthen sytë nga Shqipëria, DW: Ja si do shpërndahen 94...

Në Tiranë u nënshkrua të premten mes BE dhe Shqipërisë, Marrëveshja e Financimit, IPA (Instrumenti i Para Anëtarësimit) 2018. Reforma në Drejtësi qëndron në...

BE, 94 mln euro për procesin e anëtarësimit të Shqipërisë. Ja...

Në Tiranë u nënshkrua të premten mes BE dhe Shqipërisë, Marrëveshja e Financimit, IPA (Instrumenti i Para Anëtarësimit) 2018. Reforma në Drejtësi qëndron në...

Rama djersit! Pengesa të reja gjermane për Kryeministrin

Vizita e kryeministrit Edi Rama në Gjermani, nga qeveria po ''shitet'' si mbështetje pozitive për çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE,...

Shpërdorimi i fondeve të BE, Agjencia Austriake vendos klauzolë kundër korrupsionit...

Programet e Bashkimit Europian apo donatorëve të ndryshëm në Shqipëri janë bërë shpesh objekt abuzimi.  Duket se është ky edhe një prej shkaqeve që...

Ish-eurodeputeti Kukan, kritika të ashpra BE-së për dialogun Kosovë – Serbi

Ish-eurodeputeti Eduard Kukan ka folur rreth zhvillimeve të fundit të çështjes Kosovë-Serbi. Eduard Kukan, njohës i mirë i Ballkanit dhe ish-ministër i Jashtëm i Sllovakisë,...

Euronews: Shuhen ëndrrat që Shqipëria të hyjë në Bashkimin Europian

Rrjeti i njohur televiziv, EuroNews, raporton se po shuhen mundësitë që Shqipërisë t’i jepet drita jeshile për të nisur negociatat me Bashkimin Europian në...

Standardet e dyfishta të Hahn, ja çfarë shkruan për Maqedoninë e...

Komisioneri për Zgjerim në BE Johanes Hahn ka reaguar për skandalet e fundit në Maqedoninë Veriore, ku janë publikuar pamje të korrupsionit qeveritar. Hahn përmes...

Europianët po humbasin besimin tek Bashkimi Europian

Një sondazh shokues ka zbuluar tani që megjithëse britanikët kanë më pak besim në bllok se çdo vend tjetër i BE-së, popullariteti po bie...

SHBA, Trump firmos marrëveshje me BE-në

Donald Trump njoftoi se BE dhe SHBA kanë nënshkruar një marrëveshje për të zgjidhur nje here e përgjithmonë mosmarrëveshjet e tyre të vjetra për...

BE: Marrëveshja për Brexit nuk rihapet

Bashkimi Evropian nuk është i gatshëm të rinegociojë marrëveshjen për Brexit, apo daljen e Britanisë nga BE-ja. Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Mina Andreeva beri me...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com