Ballina Etiketimet Bayern

Etiketim: Bayern

Dominimi i dy Borussia në Bundesligë, Bayern pikatë në renditje

Me Bayern Munich shumë larg parashikimeve dhe me një ecuri plot oshilacione janë dy Borussia që bëjnë ligjin në këtë sezon të Bundesligës. E...

VIDEO/ Një makineri golash, Bayern kërcënon rivalët me Lewandowski

Bayern Munich I dha fund krizës së javëve të fundit, duke u kthyer te fitorja në Bundesligë. Skuadra bavareze mundi 2-1 Union Berlin, për...

Bayern rikthehet te fitoret në Bundesligë, Dortmund ngec në derbi kundër...

Në Bundesligë Bayern Mynchen është rikthyer te fitoret pas barazimit me Augsburg pasi ka mposhtur 2-1 Union Berlinin. Në këtë ndeshje për bavarezët realizoi...

Bayerni dhe Reali fitojnë në transfertë, City tallet me Atalantën e...

Bayern Munich ka arritur që të marrë një fitore shumë të rëndësishme 3-2 në transfertën ndaj Olympiacos. Ndeshja nisi në “malore” për ekipin gjerman,...

Leipzig nuk ndalet, Bayern rrezikon dominimin e tij në Bundesligë

Prej disa vitesh është realitet në Bundesligë, por ky mund të jetë sezoni I duhur që Leipzig t’i japë fund dominimit të Bayern Munich...

Fitojnë Bayern, Liverpool dhe Juve

Bajerni shënon një fitore me goleadë në Bundesligën. Skuadra kampione në fuqi shkatërroi në Allianz Arena, Manzin me rezultatin e thellë 6-1. Sfida nuk...

Emre Can përfundon në merkato, Barcelona dhe Bayerni bëjnë gati ofertat

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Partici, po punon në ditët e fundit të merkato me objektivin e vetëm për të reduktuar disi listën e...

Trajneri i Bayernit u kërkon drejtuesve t’i sjellin “dështakun” e Realit

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac i ka kërkuar klubit që të transferojnë Gareth Bale, i cili nuk bënë pjesë në planet e Real...

Ndërlikohet pista Sane, Bayern ndryshon kurs në merkato

Sane shihej si goditja më e madhe e Bayern Munich në këtë merkato vere, një sulmues krahu i projektuar si ideali për të zëvendësuar...

Bayern në sulm, gjen te Reali pasuesin e dyshes Robben-Ribery

Real Madrid nuk njeh limite në merkato, është rikthyer sërish të bëjë atë që di më mirë, të rrëmbejë yjet e futbollit botëror për...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...