Ballina Etiketimet Baton Haxhiu

Etiketim: Baton Haxhiu

Baton Haxhiu: Kur bisedoja me Ramën në zyrë, një dorë e...

Emisioni “Top Story” në “Top Channel” transmetoi sot një dokumentar analitik për historinë e marrëdhënieve mes Edi Ramës dhe Ilir Metës. Ulje ngritjet e raporteve...

Baton Haxhiu: Vetëm Thaçi ka mbetur pa u ftuar nga Gjykata...

Gazetari Baton Haxhiu ka thënë se befasi është dita kur është dorëzuar, por jo edhe ftesa nga Gjykata Speciale për kryetarin e Partisë Demokratike...

Baton Haxhiu humb bastin: Mbyll televizionin nëse Kadri Veseli humb zgjedhjet

Rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, të dala brenda 24 orësh sollën kalimin e partive pozitare në opozitë. E tillë është edhe humbja e PDK-së, e...

Neritan Ceka-Baton Haxhiut: Ik lexo Kushtetutën, mos na jep leksione

Çdo ditë që afron 30 qershori, skena politike po nxehet më shumë. Mbrëmjen e sotme presidenti Ilir Meta i bëri një ftesë Edi Ramës, i...

FOTO/ “Të njëjtat atlete”, Berisha: Argatët jo vetëm kokën, por edhe...

Këta nuk janë vetëm në një përpjekje të përbashkët për të ndarë Kosovën dhe për tia bërë peshqesh Serbisë, por kanë filluar të imitojnë...

Baton Haxhiu: Përgjimet janë të rënda për Dakon

Publikimi i përgjimeve nga gazeta gjermane “Bild” ka qenë tema e emisionit të sotëm “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Për të folur rreth...

Ja çfarë deklaronte Rama për presidentin Donald Trump (VIDEO)

Pak para zgjedhjeve në SHBA, kryeministri Edi Rama ishte ndër politikanët e vetëm botërorë që sulmonte kandidatin për president, Donald Trump. Në një intervistë dhënë...

Sali Berisha: Takohen në Tiranë tradhtarët e kombit, Rama, Thaçi, Haxhiu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të ashpra në adresë të kryeministrit Edi Rama, presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe gazetarit Baton Haxhiu. Duke...

Pamjet e sherrit mes Mesila Dodës dhe Baton Haxhiut. Debati i...

Ish-deputetja Mesila Doda dhe gazetari Baton Haxhiu kanë debatuar ashpër në “Opinion” për çështjen e korrigjimit të kufijve të Kosovës dhe përplasjen në distancës...

Gazetari: Djali i spiunit Baton Haxhiu, i punësuar në Ministrinë e...

Gazetari Enver Bytyçi deklaron se “djali i Baton Haxhiut, Andi Haxhiu ka raporte me Moskën dhe posaçërisht me Ministrinë Ruse të Mbrojtjes”, raporton gazeta...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...