E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Bashkitë e vogla

Etiketim: Bashkitë e vogla

Bashkitë apel qeverisë për ndarjen e fondeve nga buxheti

Bashkitë e vogla kërkojnë rishikimin e formulës së transfertës së pakushtëzuar, për fondet që Qeveria i kalon pushtetit vendor. Mënyra aktuale e shpërndarjes së...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...