E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet Bashkimi

Etiketim: bashkimi

Këngë labe për Erion Veliaj

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është surprizuar nga Ansambli Polifonik “Bashkimi” me këngëtar dhe valltarë nga trevat e jugut. Teksa i është bashkuar ditën e...

Harrohet “Bashkimi” i Shkodrës

120 vite më parë në Janarin e 1899-es, në qytetin e Shkodres u krijua shoqëria gjuhësore – letrare “Bashkimi”, me nismëtar abatin e Mirditës...

Peleshi: Bashkimi i fermerëve, produktet mund të shiten me çmime shumë...

Bashkimi i fermerëve në unione, krijimi i inkubatorëve të prodhimeve tipike, janë një model për rimëkëmbjen e fshatit në të gjithë Shqipërinë, deklaroi ministri...

Bashkimi me Kosovën, Gjosha: Alarm i madh, Rama kërcënon BE për...

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, lidhur me bashkimin Shqipëri-Kosovë. Duke e cilësuar si alarm të madh këtë...

Avokati amerikan: Bashkimi me bashkëshortin kur gruaja ka ‘Green Card’

Çështje të Emigracionit: Avokati Kieran Both u përgjigjet letrave të lexuesit: E.Q. nga Shqipëria na ka dërguar këtë letër: Përshëndetje Z. Both. Gruaja ime ka “green card”...

Berisha kërkon bashkim e PD; Ja kush mungon në parlament

Ish-kryeministri Sali Berisha tha mbrëmjen e së mërkurës në ABC News se ai nuk përfshihet në luftën e brendshme në partinë që ka drejtuar...

Dom Nikoll Kaçorri, portret i një meshtari të Pavarësisë Kombëtare

Me rastin e 100 -vjetorit të vdekjes Nga Gëzim LOKA Me emrin e Dom Nikoll Kaçorrit, meshtarit të Pavarësisë, zv/kryeministrit të qeverisë së Vlorës, lidhte një...

Brukseli “lutet” që Shqipëria dhe vendet e Ballkanit të jenë në...

Burokratët e Brukselit kanë bërë një ofertë të dëshpëruar ndaj vendeve ballkanike, që të bashkohen në BE. Sipas tabloitit britanik "Daily Express", anëtarësimi në...

Blushi: Nëse ndahet veriu i Kosovës, pasojë do ishte bashkimi me...

Kreu i LIBRA Ben Blushi, ka kritikuar diplomacinë shqiptare në lidhje me situatën në Kosovë, duke kërkuar që shteti shqiptar të merret seriozisht me...

E vërteta e 15 ditëve errësirë në Tokë gjatë muajt Nëntor

Disa më parë në media u përhap lajmi se, Toka do të përjetojë 15 ditë errësirë në muajin nëntor. Sipas disa pretendime, është se...

EDITORIAL

Gazetari Peter Tiede i BILD hodhi bombën e dytë

Nëse në Durrës kishim një bandë që kish marrë peng shtetin me një mijë forma dhe mënyra,...

FORUM

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...

Prokuroria, në ditën e saj më të zezë në historinë e saj post komuniste

Nga Ylli Manjani - Askush nga mediat tona nuk pati as qejf e as bythë të botonte ato...