E shtunë, Nentor 16, 2019
Ballina Etiketimet Bashkimi Evropian

Etiketim: Bashkimi Evropian

Marrëveshja tregtare me Britaninë / Presidenti në ardhje i KE-së thotë...

Përqendrimi i Bashkimit Evropian në bisedimet tregtare me Britaninë do të jetë në vendosjen e kushteve për rregullat e lojës dhe mbrojtjen e tregut...

BE-ja i kërkon Kosovës që t’i raportojë për të kthyerit nga...

Bashkimi Evropian do t’i kërkojë Kosovës që në dy vjetët e ardhshëm t’i raportojë për personat e kthyer nga Siria, si dhe për procesin...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale

Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të...

Me apo pa marrëveshje, Johnson këmbëngul: Brexit-i do të ndodhë më...

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, tha se “nuk do të pengohet nga askush” për t’u larguar nga Bashkimi Evropian më 31 tetor. Kjo datë...

BE-ja kundër kthimit të Rusisë në G7

Bashkimi Evropian është kundër bërjes së çdo ftese të pakushtëzuar për Rusinë, që do të mundësonte ribashkimin e saj në bisedimet midis udhëheqësve botërorë...

Kryeministri hungarez kritika Bashkimit Evropian: Ka bërë gabime të mëdha

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban u shpreh sot se Bashkimi Evropian “ka bërë gabime të mëdha” në pesë vitet e fundit, sa i përket...

BE do të ndëshkojë Turqinë për shpimet afër Qipros

Bashkimi Evropian pritet të ndërshkojë sot në mënyrë simbolike Turqinë mbi atë që ai e quan shpime “të paligjshme” për naftë dhe gaz në...

Berlini mbështet procesin e pranimit të Ballkanit Perëndimor në BE

Zyrtarët e Bashkimit Evropian bënë përpjekje të sigurojnë vendet e Ballkanit Perëndimor, që synojnë t’i bashkohen BE-së, se bllokut ende qëndron pozitiv për aspiratat...

Bashkimi Evropian zgjedh krerët e rinj

Krerët e BE kanë paraqitur nominimet e tyre për 5 pozicionet më të larta të bllokut, me një grua të propozuar për herë të...

BE flet për votime, jo për zgjedhje më 30 qershor

Misioni i BE-së në Tiranë, ka dalë me një deklaratë për zgjedhjet e 30 qershorit. Sipas BE çdo qytetar duhet të votojë i lirë, ndërkohë...

EDITORIAL

“Video e prova përvëluese”, paralajmërimi i fortë i Presidencës

Presidenti Ilir Meta ka rikonfirmuar përmes zëdhënësit të tij, Tedi Blushi, se ditën e hënë do të...

FORUM

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...

Luan Rama: Marrëzia nuk ka nevojë për noter…

Nga Luan Rama* Edhe pse në fakt ngjarja është e vërtetë, pra është e vërtetë që një...