E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Bashkim dedja

Etiketim: Bashkim dedja

KPA shkarkon kreun e Kushtetueses, Bashkim Dedja

Vetting-u, Kolegji i Apelimit shkarkon nga detyra Kryetarin e Kushtetueses, Bashkim Dedja.

“Çështje komplekse”, KPA shtyn vendimin për kreun e Kushtetueses

Kolegji i Posacëm i Apelimit vendosi të shtyjë shpalljen e vendimit për Bashkim Dedjan, kryetar i gjykatës Kushtetuese. Trupa gjykuese deklaroi se është në...

“Deti”, Bashkim Dedja: Çdo vendim antikushtetues do përballet me Kushtetuesen

"Një marrëveshje e tillë duhet të ratifikohet në parlament në një moment kur Shqipëria të ketë një gjykatë Kushtetuese funksionale". Deklarata e kreut të shtetit...

KP ankimoi vendimin për Bashkim Dedjan, ja gjyqtarët që kanë në...

Hidhet shorti dhe zgjidhen gjyqtarët që do të kenë në dorë ‘fatin’ e Bashkim Dedjas, kreut të Kushtetueses. Kujtojmë se pas ankesës së ONM,...

Bashkim Dedja: Vettingu? Si të kalosh varrin për së gjalli

Një javë pasi kaloi ethet e vettingut, kryetari i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja vendosi të hapë dyert e t’u përgjigjet pyetjeve të medies mbi...

Bashkim Dedja ia hedh Vetting-ut, KPK-ja e rikonfirmon në detyrë

Kreu i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja ka kaluar sot testin e Vetting-ut dhe Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur rikonfirmimin e tij në...

Kreu i Gjykatës Kushtetuese përballet me vetingun, reagon avokati mbrojtës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi dje seancën dëgjimore me kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Sipas KPK, Kryegjykatësi i Kushtetueses rezulton me probleme në...

”Provimi i Vetting-ut”, pasuria rrezikon kreun e Gjykatës Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese nuk ekziston më. Në zyrat e këtij institucioni kishin mbetur vetëm Bashkim Dedja, Gani Dizdari dhe Vitore Tusha, e cila e ka...

Sot përpara Vetting-ut shkon kryetari i Gjykatës Kushtetuese

Sot procesit të vettingut do t’i nënshtrohet kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shpallur kalendarin e seancave dëgjimore ku...

Ja kur kalon në sitën e Vetting-ut, kreu i Gjykatës Kushtetuese

Në sitën e Vetting-ut, do të kalojë Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Komisioni i Vetting-ut vendosi për datën kur do të zhvillohet seanca...

EDITORIAL

Spartak Ngjela: SHBA do e flakin Ramën si leckë, u rreshtua me pro serbët kundër Kosovës

Avokati Spartak Ngjela ka kritikuar ashpër qëndrimin e kryeministrit Edi Rama për izolimin e Kosovës nga marrëveshjet...

FORUM

Rama nuk heq dorë nga censura e mediave. Nesër nis diskutimi i ligjeve të kritikuara

Kuvendi i Shqipërisë pritet të fillojë të martën shqyrtimin e dy projektligjeve kontroverse të propozuara nga kryeministri...

22 nëntor 2019, 60 vite gjimnazi “Asim Vokshi”

Tash 60 vjet gjimnazi "Asim Vokshi " pret e përcjell breza nxënësish e mësuesish duke ua lënë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com