Ballina Etiketimet Bashki

Etiketim: Bashki

Projektbuxheti 2020, si do të ndahen paratë në 61 bashkitë. Kush...

Në projektbuxhetin e vitit 2020, shuma e transfertës së pakushtëzuar për njësitë e pushtetit vendor në 18  miliardë lekë, nga 17.6 miliardë lekë që...

Kush janë 6 ish-demokratët që janë regjistruar për zgjedhjet lokale

Në një kohë kur zgjedhjet e 30 Qershorit janë vënë në pikëpyetje, për shkak të bojkotimit të mundshëm nga ana e partive më të...

Ditmir Bushati prezanton kandidatin e PS për Bashkinë e Pukës (EMRI)

Koordinatori i Partisë Socialiste në qarkun e Shkodrës, njëherazi deputet i Partisë Socialiste, Ditmir Bushati ka prezantuar në Pukë, kandidatin e PS për zgjedhjet...

Shtatë bashki fitojnë çmime për praktika të mira

Shtatë bashki kanë fituar çmime për praktika të mira në qeverisjen vendore në kuadrin e nxitjes që Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore  dhe...

Veliaj: Banorët të kërkojnë hipotekimin e apartamenteve në bashki

Banorëve të Njësisë 7 në Tiranë u është shtuar edhe një tjetër bllok i rikualifikuar urban. Banorët që jetojnë përgjatë Rr. “Shefqet Musaraj” kanë...

14 bashkitë që do të lëshojnë leje ndërtimi online

Teksa në fillim të këtij muaji ka hyrë në fuqi ligji për dhënien e lejeve të ndërtimit online, jo të gjithë bashkitë kanë të...

PD: Rama i dha 12 miliardë lekë Sadri Abazit në një...

Opozita ka vijuar edhe sot me akuzat për deputetin socialsit Sadri Abazi. Zëdhënësja e selisë blu, Ina Zhupa, tha në një deklaratë për mediat,...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...