E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

Basha: Koalicion vlerash që t’i kundërvihemi aleancës së krimit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar sot se duhet të ndërtojmë një koalicion të madh vlerash dhe ti kundërvihemi regjimit të drogës. Në...

Basha: Policia u tradhtua nga pazaret e krimit të Ramës e...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar menjëherë ndaj deklaratave të kryeministrit e ministrit të Brendshëm bërë në aktivitetin e quajtur, “Policia e...

Sulmuan ambasadorin amerikan, Selami i “tregon vendin” Berishës dhe Bashës

Pas qëndrimeve të prera të ish kryeministrit Berisha dhe kreut të PD, Lulzim Basha ndaj ambasadorit Lu, një reagim i menjëhershëm ka ardhur nga...

Basha: Pesëfishimi i sipërfaqes me drogë është akuza me fakte për...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dëgjoi dhe bashkëbisedoi me drejtues të strukturave të Partisë Demokratike në Pukë. Puka është një ndër zonat që...

Reagon Basha: S’ka kapak ta mbulojë drogën e pesëfishuar

Deklaratës së kreut të Qeverisë, Edi Rama se PD po rihap kapakun e shpifjeve për situatën e drogës, u është kundërpërgjigjur vetë kryedemokrati Lulzim...

Lulzim Basha: Me paratë e drogës në Vlorë dhe Mat, Rama...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar akuzat në drejtim të kundërshtarit të tij politik, Edi Rama dhe ndaj ministrit të Brendshëm Saimir...

Takimi Thaçi-Basha: Tirana jo rol paternalist ndaj Prishtinës, inferiore ndaj Beogradit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim me Presidentin e Kosovës z.Hashim Thaçi i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë. Në...

SHBA, Hill: Kriminalizimi i parlamentit dhe administratës ka ndikuar negativisht në...

Abasadori i parë i SHBA-së në Tiranë, Christopher R. Hill Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim ambasadorin Christopher R. Hill. Ambasadori...

Basha komenton protestën për plehrat: Sa herë ka revoltë qytetare, Rama...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar nga Lezha protestën e zhvilluar sot në kryeqyte kundër ligjit për importin e mbetjeve. Teksa ka...

Rritja e pagave e pensioneve, Basha: E hapi thesin e rrenave...

Kryetari i PD, Lulzim Basha duke vijuar turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimit me demokratët në Lezhë u ndal në fjalën e tij dhe për...

EDITORIAL

Spartak Ngjela: SHBA do e flakin Ramën si leckë, u rreshtua me pro serbët kundër Kosovës

Avokati Spartak Ngjela ka kritikuar ashpër qëndrimin e kryeministrit Edi Rama për izolimin e Kosovës nga marrëveshjet...

FORUM

Rama nuk heq dorë nga censura e mediave. Nesër nis diskutimi i ligjeve të kritikuara

Kuvendi i Shqipërisë pritet të fillojë të martën shqyrtimin e dy projektligjeve kontroverse të propozuara nga kryeministri...

22 nëntor 2019, 60 vite gjimnazi “Asim Vokshi”

Tash 60 vjet gjimnazi "Asim Vokshi " pret e përcjell breza nxënësish e mësuesish duke ua lënë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com