E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

Veterani i UÇK: Basha hartoi dosjen e krimeve ndaj Kosovës

Arrestimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në Francë, për llogari të Beogradit, ka prodhuar polemika midis kampeve politike në Tiranë. Kryetari i opozitës...

Basha telefonon Anita Haradinajn: Rama t’i japë fund dorëzimit para Serbisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një bisedë telefonike me bashkëshorten e kreut të AAK, Ramush Hardaninaj, Anita Haradinaj për t’i shprehur...

Inagurimi i Trump, Basha dhe Mediu të ftuar zyrtarisht në ceremoninë...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, kanë marrë ftesë zyrtare për të qenë pjesë e ceremonisë së...

Vetëvrasja në qeli, Basha viziton familjen në Lushnjë: Krim shtetëror, Rama...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha bëri një vizitë ngushëllimi në familjen Halili në Kolonjë të Lushnjes, që më 3 janar humbi djalin 22...

26 vjetori i RD, Basha: PD do të jetë gjithmonë e...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka organizuar një pritje me rastin e 26 vjetorit të Rilindjes Demokratike. Ai e konsideroi 5 janarin si ditën...

Basha: 2016 fundviti i fundit i një kryeministri të korruptuar

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas konferencës së fundvitit të kryeministrit Edi Rama. Në një reagim për mediat, Basha tha se ky...

Reforma zgjedhore/ Debate në PD, Ruli: Jemi të vonuar, Patozi: Të...

Partia Demokratike ka mbledhur pasditen e sotme grupin parlamentar një ditë para seancës së fundit për vitin 2015. Burime nga PD thanë për News24 pohuan...

Basha: I treguam vendin Ramës e Roshit!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka konsideruar si hapin e parë të ndarjes së krimit nga politika, zbatimin e ligjit të Dekriminalizimit....

Basha letër Merkel: Sulmi synoi të godiste Gjermaninë si lider

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka dërguar një letër kancelares gjermane Angela Merkel duke e ngushëlluar për sulmin e një ditë më parë...

Lirimi i Lul Berishës, Basha takim urgjent me strukturat e PD...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha është duke mbajtur një takim urgjent me drejtues të PD-së Durrësit, këshilltarët bashkiake demokratë atje. Gjithashtu në këtë takim janë...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...