E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

A mund të ketë një debat televiziv me Bashën? Ja si...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama tha në studion e #DritaremeRudinën, në Vizion Plus, se opozita është ngujuar në çadër sepse ka frikë nga reforma...

“Deutsche Welle” vendos pikat mbi i: Ministri gjerman foli në emër...

“Deutsche Welle”, transmetuesi ndërkombëtar publik i Gjermanisë, në një artikull kushtuar vizitës në Shqipëri dhe mesazheve të përcjella nga kryediplomati Sigmar Gabriel ka saktësuar...

Pas takimit – Basha: McCain, mik i madh i Shqipërisë, Kosovës...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka postuar një foto në rrjetet sociale nga takimi me senatorin amerikan John Mccain, i cili ndodhet për...

Basha me krerët e degëve të PD-së, ja porosia që u...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka takuar në seli krerët dhe sekretarët e degëve të PD-së, per përgatitjen e protestës kombëtare të 7 majit...

Vrasja e komisarit – Çadra e protestës 1 min heshtje për...

Kryedemokrati Basha e nisi fjalën e tij në çadrën e protestës me një minutë heshtje në nder të ish-kreut të policisë së Vlorës, Artan...

Shpërthen Basha: O Denar Biba je kreu i KQZ, jo papa...

Një ditë para përfundimit të afatit zyrtar, kreu i PD-së Lulzim Basha ka deklaruar përfundimisht se opozita nuk do regjistrohet në KQZ për zgjedhje...

Basha: Në Kavajë nuk do ketë zgjedhje!

I ftuar në emisionin “Opinion” kreu i opozitës ka shprehur qëndrimin e tij edhe për zgjedhjet e pjesshme në Kavajë. Ai ka deklaruar se do...

Marrëveshje Meta – Berisha? Ja çfarë thotë Lulzim Basha

Kreu i PD-së Lulzim Basha tha në emisionin “Opinion” në Tv Klan se nuk kal pasur asnjë takim me kreun e LSI-së Ilir Meta. "Nuk...

Video/ Meta sqaron kuptimin e “qeverisë së besimit”, reagon Basha kategorik...

Në studion e “Arena” tek Ora News kryeparlamentari Meta ka sqaruar edhe një herë kuptimin e tij për togfjalëshin “qeveri besimi”. Meta: Qeveri besimi nuk...

Video/ A është i ftuar Meta në takimin e mundshëm Rama-Basha?

I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu lidhur me takimin e mundshëm me kryeministrin Rama, kreu i PD ka folur edhe për aleatët e dy...

EDITORIAL

Sondazhi Fevziu/ 79 për qind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

Në emisionin "Opinion" te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes...

FORUM

Pas përgjimeve. Andi Bejtja: Organizata kriminale “Mos e rruj K….”

Nga Andi Betja - Te gjithe qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nje organizate kriminale, (fatmiresisht...

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...