E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

Bisedime në dy fronte – Lu me Ramën, ambasadorët e BE-së...

Zhvillimet e një dite më parë ku kreu i qeverisë Edi Rama pranoi të takonte kreun e opozitës Lulzim Basha në tryezën e dialogut...

Basha thyen tabunë e çadrës dhe kujton kohën e Skënderbeut: Nuk...

Në një dalje jo të zakonshme për këtë të enjte, e cila zakonisht i dedikohet grupit parlamentar opozitar, ku folës janë deputetë të PD-së,...

Çfarë i tha Rama-Bashës, zbulohen batutat e takimit në Presidencë

Këshilltari i kreut të Kuvendit, Lorenc Vangjeli i ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu ka zbuluar disa nga batutat midis Ramës dhe...

Kulla: Rama-Basha në krizë bilaterale. Nuk kanë vullnet për dialog

Analisti Ilir Kulla tha se palët politike nuk kanë vullnet për dialog. Në studion e Tonight Ilva Tare, Kulla tha se kjo është një...

Pas mbledhjes me aleatët e PD, Basha takon Berishën

Pas mbledhjes me aleatët opozitarë për gati 90 minuta, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon një takim kokë më kokë me deputetin...

Përfundon takimi urgjent me aleatët, ja çfarë u diskutua

Pas takimit urgjent të zhvilluar në selinë blu, ku mendohet se është diskutuar oferta e Ramës për dialog. Ky takim edhe vetëm pak minuta pas...

Rama e Basha 3 orë në zyrën e Nishanit, çfarë po...

Kur kanë kaluar rreth 3 orë nga takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës Lulzim Basha në tryezën e thirrur nga kreu i...

Zbardhet debati në grupin e PD. Topalli, Patozi e Bregu: Të...

Grupi parlamentar i PD diskutoi dje për një nga vendimet më të rëndësishme që ka marrë ndonjëherë përpara një procesi zgjedhor, bojkotin e zgjedhjeve...

Meta President, pse? Vasili: Përgjigjja është e thjeshtë… Negociatat Rama-Basha, jo...

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili ka nisur një bashkëbisedim me studentët në këndin e Ekselencës në emisionin e mëngjesit “Vila 24” në News 24...

Rama e Basha “sfidojnë” edhe me parkimin e makinave në Presidencë

Një parkim paralel i makinave të Ramës dhe Bashës në Presidencë. Duket se dy liderët "sfidojnë" njëri-tjetrin edhe vendosjen e automjeteve në oborr ndërsa...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...