E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

Pakt Rama-Basha? Aleatët e PD: Po marrëveshjes, por të jetë transparente

Aleatët e Partisë Demokratike nuk e fshehin shqetësimin për një marrëveshje të dytë Rama-Basha. Të djegur nga eksperienca e paktit të vitit 2017 kërkojnë...

“Milot-Balldre”, Basha paralajmëron deputetët: Po ju mbajmë shënim emrat

Duke marrë shkas nga vendosmëria e mazhorancës për të rrëzuar me forcën e kartonëve në Kuvend dekretin e Presidentit për koncesionin “e dyshimtë” të...

Basha te familja Hajdari, mungon Rudina (FOTO)

Pas ceremonisë te memoriali dhe varrezat, Lulzim Basha me Sali Berishën, Bujar Nishanin dhe eksponentë të tjerë të PD-së kanë shkuar në familjen Hajdari....

Marrëveshje politike? Shano: Humbet PD-ja, Basha dhe shqiptarët

Për opinionistin Dritan Shano çdo marrëveshje e mundshme politike mes palëve në këtë situatë do të ishte një humbje për Partinë Demokratike, Lulzim Bashën...

Bardhi: Nuka ka asnjë pakt Rama- Basha

Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. I...

Integrimi, Basha nga Brukseli: Vendi nuk ka bërë progres në kushtet...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në Bruksel se për Shqipërinë situata është bërë edhe më e vështirë për integrimin për shkak se...

73-vjetori i Kryengritjes së Postribës, Basha: Shohim paradë krenarie të xhelatëve

Kryedemokrati Lulzim Basha kujton 73-vjetorin e Kryengritjes së Postribës. Ai thotë se në 73-vjetorin e Kryengritjes madhështore të Postribës, 9 shtatorin e 1946-s, çdo shqiptar...

S’ka datë për protestat, Basha: Edhe largimi i Ramës nuk mjafton...

Takimi i pasdites vonë mes krerëve të partive të opozitës së bashkuar në selinë e Partisë Demokratike nuk prodhoi një datë konkrete për protestat...

Aksioni i opozitës, Basha pret Kryemadhin në selinë blu

Këtë shtator opozitarët kanë paralajmëruar protesta që do të vendosin për fatin dhe krizën politike që prej muajsh ka mbërthyer vendin. Ndaj, kryetarja e...

Basha mbledhje me të deleguarit në qarqe në orën 18:00

Kreu i PD, Lulzim Basha do zhvillojë një mbledhje pasditen e sotme me të deleguarit në qarqe. Mbledhja do mbahet në orën 18:00. Basha gjithashtu ka...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com